HAYATI ANLAMLANDIRMAK İÇİN KİTAP OKUMALIYIZ
Tarih : 2018.02.11  09:05:01
Edremit’te yürütülen BENGİ Projesi kapsamında okullarımız ziyaret edilmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kaymakamı Ali Sırmalı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ile birlikte Hamiyyet Ferudun Sözen İlkokuluna misafir oldular.

Hamiyyet  Ferudun Sözen İlkokulu konferans salonunda gerçekleştirilen  kitap okuma etkinliğinin akabinde öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Ali Sırmalı  kitap okumanın önemini anlatırken, kitap okumanın bir alışkanlık haline getirilmesini istedi.

          Öğrencilerle sohbet eden Kaymakam Sırmalı: “Sevgili öğrenciler, kitap okumak insanın düşünce yapısını, sözcük dağarcığını ve hayal dünyasını geliştirir. İnsana bilgi ve birikim sağlar. Ayrıca kişisel gelişim için de okumak çok faydalıdır.  En önemlisi de bilmediğimiz çoğu şeyi kitaplardan öğreniriz. Zihnimizin en iyi şekilde gelişmesi için kitap okumak çok önemlidir. Okuduğunuz kitabın verdiği mesajları doğru anlamak da çok önemli. Kitap seçimi konusunda; insani duyguları uyandıracak, hayatın özünü anlatacak kitaplar okuyun, okumayı artırın’’ dedi.

          İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç: “Değerli öğrenciler, günümüzde internet ve televizyonun yaygınlaşmasıyla birlikte artık kitap okumayı unutur hale geldik, zaten gelişmiş ülkelere göre ülkemizde kitap okuyan birey çok azdı. Televizyon ve internetin yaygınlaşmasıyla birlikte bu daha da azaldı. Valimiz Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız, Kaymakamlarımız hepsi çeşitli okullarda öğrencilerimizle birlikte kitap okuyorlar. Amacımız size bu alışkanlığı erken yaşlarda kazandırabilmek. Bizde sizlerle birlikte kitap okumak için geldik.” dedi.

141 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri