CHP İKTİDAR YÜRÜYÜŞÜNE HAZIR
Tarih : 2018.02.12  09:22:05
Cumhuriyet Halk Partisi Edremit İlçe Örgütü Kurultay sonrası ilk yönetim kurulu toplantısını yaptı. İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş Başkanlığında Kurultayın değerlendirildiği toplantı sonrası basın bildirisi hazırlanarak kamuoyu ile paylaşıldı.

İlçe Yönetim Kurulu adına İlçe Başkanı Tayfun Gerkuş imzası ile yayınlanan basın bildirisinde CHP’nin iktidar yürüyüşüne hazır olduğu vurgulandı. Basın bildirisinde şu ifadelere yer verildi; “Partimizin 36.ncı olağan kurultayını tamamladık.

Başta Genel Başkanımız olmak üzere, Parti meclisimize ve yüksek disiplin kuruluna seçilen arkadaşlarımızı kutluyor ve başaralı çalışmalara imza atacaklarına inanıyoruz. Demokrasinin en güzel örneklerini sunan partimizde yarışan iki genel başkan adayımız da bizim partimizin değerleridir. Bu seçimin heyecanı ve gerginliği Cumhuriyet Halk Patisinin iktidar olma mücadelesidir. Kurultay görüntülerinden başka anlamlar çıkarmak partimize verilecek en büyük zarardır.

Ülke ve parti için Hak-Hukuk-Adalet’i savunan Kemal Kılıçdaroğlu ile omuz omuza aynı mücadeleyi gösteren, ülkesini ve geleceğini heyecanla savunan Muharrem İnce de bizim değerimiz,  bizim partilimizdir. 2019 denizine yelken açtığımız bugünden itibaren ROTAMIZ’ı iktidara çeviren partimizde her zamankinden daha çok beraber, omuz omuza, kol kola olmanın zamanıdır. Yanlışları ve olmuşları bir kenara bırakıp tüm parti kademelerinin birbirine sarılarak, ayrım yapmaksızın kenetlenerek, ülkenin içinde bulunduğu tehlikeli virajda yine ülkenin en büyük TEMİNATI Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.

Genel başkanından partinin en küçük örgüt birimine kadar bu kongre sürecinde yaşananları, dışarıda bizi bekleyen tehlikelere inat partinin duruşuna ve söylemine hep birlikte katkı vererek, motorlarımızı maviliklere sürmemiz gerekir. Türkiye’nin birleştirici gücüne inanan ve 2019 da 50+1’e destek verecek ülke halkı bunu bizden bekliyor. Cumhuriyet Halk Partisi kişilere ve tek adama odaklı değil, demokrasinin tüm zorluklarını içine sindiren partililerle, aynı şemsiye altında İKTİDAR yürüyüşüne hazırdır."

204 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri