AK PARTİ ADAYLARINI GENEL MERKEZDEN ÖNCE SOSYAL MEDYA AÇIKLADI
Tarih : 2019.01.09  08:58:44
31 Mart’ta yapılacak olan Yerel Seçimler öncesi AK Parti’nin adayları konusunda Genel Merkez tarafından resmi bir açıklama yapılmazken, sosyal medya üzerinden adayların ilan edilmesi üzerine AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Ahmet Sağlam yaptığı açıklamada sosyal medyada açıklanan listenin net olmadığını ve Genel Merkezden bir açıklama beklenmesi gerektiğini söyledi.

Alınan bilgilere göre Karesi'de Dinçer Orkan, Altıeylül'de Hasan Avcı, Dursunbey'de Ramazan Bahçevan, Kepsut'ta İsmail Cankul, Sındırgı'da Ekrem Yavaş, Bigadiç'te İsmail Avcu, Gönen'de Erdinç Odabaşı, Bandırma'da Alp Bostancı, Edremit'te Yunus Bozbey, İvrindi'de Yusuf Cengiz, Susurluk'ta Şükrü Gür, Marmara'da Süleyman Aksoy, Gömeç'te Kazım Aslan, Manyas'ta İbrahim Koman, Erdek'te Turan Gün, Burhaniye'de Necdet Uysal belediye başkan adayı olarak ilan edildi. Ayvalık ve Balya’da AK Parti’nin aday çıkarmayıp, MHP’yi destekleyeceği de öğrenildi.
Öte yandan, İHA muhabirinin listeyi sorduğu Balıkesir AK Parti İl Başkanı Ahmet Sağlam, listenin doğruluğuna yönelik bir yorumda bulunmazken, resmi açıklamanın beklenmesi gerektiğini söyledi. Başkan Sağlam’ın konuyla ilgili olarak Ankara’ya gittiği de öğrenildi.

 

 

603 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri