KÜÇÜKKUYU’DA MERTLİK KAZANACAK
Tarih : 2019.01.31  09:21:22
Küçükkuyu Ak Parti Belde binasının açılışında konuşan Belediye Başkan Adayı Zahit Mert “ Havanın yağmurlu ve soğuk olmasına rağmen bu kalabalığı, ve bu coşkuyu görünce Küçükkuyu’da bu defa Mertliğin kazanacağına inanıyorum” dedi.

Küçükkuyu Kazımkarabekir Caddesinde ki Akparti Belde Binasının açılışı görkemli bir tören ile gerçekleşti.Törene çok sayıda vatandaşın yanında Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, İl Başkanı Gültekin Yıldız, Ayvacık İlçe Başkanı Halil İbrahim Engin, Ayvacık Belediye Başkanı Mehmet Ünal Şahin ve Küçükkuyu Belde Başkanı İsa Kırık katıldılar. Ak Parti Küçükkuyu Belediye Başkan Adayı Halil Zahit Mert yaptığı konuşmada

“Çok Kıymetli hemşerilerim,

Bu topraklarda doğup büyümüş ve şimdiye kadar ömrümü bu bölgede geçirmiş biri olarak, bugün sizlerin huzurunda burada bulunmaktan büyük onur ve gurur duyuyorum. Hakikaten çok büyük bir heyecanı ve coşkuyu sizler ile paylaşıyoruz. Şimdi burada uzun cümleler kurmaya hiç gerek görmüyorum. Biliyorsunuz ki; Ak Parti yerel yönetimler konusunda son derece tecrübeli ve başarılı bir siyasi kurumdur, bugüne kadar yapılmış ve halen yapılmakta olan belediyecilik faaliyetleri bunun açık göstergesidir. Çalışkan, aktif, hizmet ve çözüm odaklı, çağdaş belediyecilik uygulamaları Ak Parti'nin uzmanlık alanıdır. Önümüzdeki yerel seçimlerde, şimdiye kadar yürütülmüş başarılı belediyecilik çalışmalarının halkımızın güveni ve onayı ile yine bu işin ehline emanet edileceğinden hiç kuşkum yok. Yanlış yerel yönetim politikaları sonucunda kayıpları büyük olan yerlerden biri de maalesef Küçükkuyu'muzdur. Ben bu kayıpların artarak devam etmesini içime sindiremedim ve beldem Küçükkuyu'nun yerel yönetimine talip oldum. Bana itimat ettiniz, bu onurlu vazifeye lâyık gördünüz, büyük bir heyecan ve sevinçle hepinize tek tek teşekkür ederim.

Gönül birliği içinde, inancımızı ve güçlerimizi birleştirip çoğaltarak güzel beldemize hizmet etmek, birlik ve dirlik içinde huzurla yaşamak yegâne gayemizdir. Bu gaye etrafında birleştik ve yolun bundan sonrasını da aynı şekilde çözülmeden, dağılmadan, yürüyeceğiz Allah'ın izni ile. "Küçükkuyu'da bu defa Mert'lik kazansın" diyerek hepinizi en kalbi hislerimle tek tek selâmlıyor, saygı, sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Allah yolumuzu açık, alnımızı AK etsin” dedi. Zahit Mertin ardından söz alan Ak Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan konuşmasında Halil Zahit Mert’in İktidar Partisinin adayı olmakla Küçükkuyu’ya hizmet gelmesi açısından büyük avantajlara sahip olduğunu vurgulayıp, “ Bu gün Ayvacık’ta 157 tane toplu konut dairemizin kura çekimini yaptık,Oradan Küçükkuyu’ya geldik. Burada ki Belde binamızın açılışını yapalım. Maksat Küçükkuyulularla buluşmak. Biz aday belirleme sürecinde hangi adayımızla daha fazla oy alırız diye değerlendirme yaptık.Küçükkuyu’da herkes kıymetlidir, bir oy bile kıymetlidir. Ancak dedik ki Halil Zahit Mert’in adaylığına bir ittifak anlayışı ile beraberce evet dedik. Hamdolsun güçlü bir aday ile karşınıza çıktık.Küçükkuyu bir turizm kenti, bir Zeytin tarım kenti, burası geri kalmasın dedik. Yatırımlardan ve diğer hizmetlerden çok daha hızlı bir şekilde yararlansın istiyoruz. Burası küçük bir belde değil, adı belde. Kendisi ilçe. Çanakkale de, Ayvacık’ta ne varsa Küçükkuyu’da da olsun istiyoruz dedi. Turan, Umduğunu bulamayan partililere de şu mesajı verdi. Aramızda olmaktan onur duyması gerekirken koltuğu beğenmediği için kaçanlar olacaktır. Önemli değil, bu Trenden inen iflah olmaz “ dedi. Konuşmaların ardından Belde binasının açılışı gerçekleştirildi. Bülent Turan Belde de yaşanan Minibüs sorununa de değineceğini ve sorunun aşılması için girişim yapacağını da belirtti. 

1067 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri