EDREMİT’TE OKUL MÜDÜRLERİ TOPLANTISI YAPILDI
Tarih : 2019.02.08  09:15:02
2018-2019 eğitim-öğretim yılının ikinci kanaat döneminde okul/kurum müdürleri toplantısının ilki, Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Yusuf Koç başkanlığında yapıldı.

Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda saat 09.00’da başlayan ve öğleye kadar devam eden toplantıya Şube Müdürleri Hasan Delibey, Fehim Altun ve Edremit’teki tüm resmî/özel okul/kurum müdürleri katıldı.

Toplantıda “tasarruf tedbirleri, belirli gün ve haftalara dair programlar, resmî yazışmalar, tebliğler, taşınır işlemleri, destekleme ve yetiştirme kursları, okuma yazma kursları, öğrenci devamsızlık durumları, sosyal, kültürel ve sanatsal aktiviteler, okulların temizlik, tertip ve düzeni, fizikî yapıların iyileştirilmesi, bakım ve onarım çalışmaları, 2023 Eğitim Vizyonu ve bu çerçevede yürütülen ve yürütülmesi planlanan çalışmalar, taşımalı eğitim, yatırımlar, yapımı devam eden ve yapımı tamamlanan okulların son durumları, ilçe bazında yerel, ulusal ve uluslararası proje çalışmaları” gibi pek çok konu ele alındı.

Edremit’in başarılı ve sorunsuz bir dönemi başarıyla geride bıraktığını ifade eden Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürü Koç, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı birinci kanaat döneminin değerlendirilmesini yaptı, okullarda okul aile birliği imkânlarıyla yapılan kütüphane, toplantı / konferans salonu, öğretmenler odası ve kantin tadilatları, bahçe düzenlemesi, dış ve iç cephe boyası çalışmalarının fotoğraflarını örnek olması açısından okul müdürleriyle paylaştı ve şunları söyledi: “Okullarımızın fizikî yapıları çok iyi durumda. Yapılması gereken fizikî yenileme çalışmaları da devam edecek. İlçemizdeki öğrencilerin başarılarını üst seviyelere çıkarmak için çabalıyoruz. Eğitim kadromuz çok iyi ve gayretli. Mevcut kadromuz  ile bu dönem de başarımızı sürdüreceğiz, güzel işlere imza atacağız. Yapılan anketler, çalışmalarımız konusunda çok iyi olduğumuzu gösteriyor. Bu başarıların kazanılması ve arttırılmasında da büyük görev düşen okul müdürlerinin bu görevlerini layıkıyla yerine getireceklerine inanıyorum. İyi doktor, iyi hukukçudan önce iyi insan yetiştirmek için gayret göstermeliyiz. İlçe ve il çapında, ulusal ve uluslararası düzeyde yarışmalara katılımlarımız devam edecek. İlçemizde çok başarılı bir şekilde uygulanan BENGİ Projesiyle ilgili olarak güzel ve verimli çalışmalar yapıyoruz. İlçe Halk Eğitim Merkezinin kurs vereceği EDROBOTİK Robotik Kodlama Atölyemiz eğitime hazır. Sıfır Atık Projesi kapsamında israf önleme amacıyla okullarımıza belediyeden geri dönüşüm kutuları temin ettik. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da TÜBİTAK Projesi başvurularında iyi durumdayız. GMKA Projelerinde ilçemiz 1 trilyonun üzerinde hibe aldı. Meslekî eğitimin geliştirilmesi malî destek programı kapsamında Meslekî Eğitim Merkezi, Yılmaz Akpınar MTAL, Saniye Karagözoğlu Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi okullarımızda GMKA desteği ile atölyeler hazırlandı. 68 okulumuz Beyaz Bayrak almış durumda, diğer okullarımız da gerekli çalışmaları yapıyor. Beslenme Dostu Okullar Projesinde 30 okulumuz sertifika sahibi. 12 okulumuz ERASMUS Projesi başvuru yapmış durumda. Edebiyat Rüzgârları, Yetim Kardeş, Vatana Değer Katanlar Projelerimiz devam ediyor. Değerlerimizle Adım Adım Projesi kapsamında ilk dönem düzenlenen gezi programlarına 447 öğretmenimiz, 3890 öğrencimiz katılım sağladı. Millî ve manevî değerlerimizi tanıtmaya yönelik gezilerimiz ikinci dönem de devam edecek.” dedi.

Toplantının devamında Edremit İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri Hasan Delibey, Fehim Altun kendi sorumluluk alanlarındaki birimlerle ilgili duyuru ve açıklamalarda bulundular. Edremit İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Koordinatörü Yıldız Koçyılmaz Artan, ilçemizde uygulanan projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Okul/kurum müdürleri toplantısı başarılı bir eğitim - öğretim dönemi geçirilmesi dilekleriyle sona erdi.

144 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri