KIZILAY EDREMİT ŞUBESİ YENİ YÖNETİMİNE KAVUŞTU
Tarih : 2019.02.10  09:43:23
Türk Kızılayı Edremit Şubesinde seçim heyecanı yaşandı. Geçtiğimiz hafta katılımın yetersiz olması sebebiyle bu haftaya ertelenen Kızılay Edremit Şubesinin genel kurulu dün gerçekleştirildi. 231 üyeden 75’inin oy kullandığı tek liste ile yapılan seçimde, Altınoluk’lu iş adamı Himmet Bora Kızılay Edremit Şube Başkanlığı’na getirildi.

Cuma günü Saat: 14.00’te Türk Kızılayı Edremit Şubesinde gerçekleştirilen seçimler, bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Divan Başkanı ve üyelerinin belirlenmesinin ardından Kızılay Eski Şube Başkanı Necati Uytun tarafından geçtiğimiz dönemlerdeki Kızılay Faaliyetleri hakkında bilgiler verildi. Uytun “Bildiğiniz gibi Kızılay Türkiye’ nin en büyük yardım kuruluşudur. Kızılay, savaş alanında yaralanan ya da hastalanan askerlere hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etmek arzusundan doğmuştur. 11 Haziran 1868 tarihinde "Osmanlı Yaralı ve Hasta Askerlere Yardım Cemiyeti" adıyla kurulan Kızılay,
     1877'de "Osmanlı Hilali Ahmer Cemiyeti",  1923'de "Türkiye Hilaliahmer Cemiyeti",
     1935'te "Türkiye Kızılay Cemiyeti" ve  -1947'de "Türkiye Kızılay Derneği" adını almıştır. Kuruluşa "KIZILAY" adını büyük önder Atatürk vermiştir. Kurulduğu 1868 yılından bu yana toplumsal dayanışmayı sağlamak, sosyal refahın gelişmesine katkıda bulunmak, yoksul ve muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak için önemli görevler üstlenen Türk Kızılayı, kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında faaliyet sunar.Değerli konuklar yıl içinde düzenlenen kampanyalara ve şube faaliyetlerine desteğiniz bizlere sonsuz bir moral ve güç veriyor. Bu güvene layık olmak en büyük dileğimiz. Yapılan tüm etkinliklerde Valiliğimizin kurum müdür ve çalışanlarının, sivil toplum örgütlerinin yönetici ve üyelerinin, muhtarlarımızın, basın mensuplarının, üyelerimizin kısaca tüm Edremitlilerin büyük desteğini hep yanımızda hissettik.

Bu nedenle Şube faaliyetlerinde en büyük pay sizlerindir. Teşekkürü sizler hak ediyorsunuz. 

           Değerli Kızılay üyeleri 25 yıllık Kızılay iyilik hareketinde görev almaktan gerek yönetimlerde gerekse başkan olarak Edremit kızılayına bu uzun yıllar içerisinde ben ve şuan aramızda bulunan veya bulunmayan yönetim kurulundaki arkadaşlarımın hepsine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Bu 25 yıllık Kızılaycılık faaliyetlerimde Edremit şubesinde bulunan tapu sayısı 7 iken 206 ya yükselttik bu tapulardan Edremit şubesine yaptığımız en büyük katkı zeytinli mahallesi kuruçay mevkiinde bulunan zeytinliklerin arsaya çevrilip arsalarında genel merkezimiz ve şubemiz tarafından organize sanayi sitesi ihalesiyle181 dükkan şeklinde yapılarak 92 dükkanın şubemize kazandırılması sağlanmıştır. Bu dükkânlardan Edremit şubemize yıllık 4-5 milyon TL kira getirisi bulunmaktadır. Konuşmamı çok fazla uzatıp sizlerin değerli vaktini almak istemiyorum bildiğiniz üzere Kızılayımızda tüzüğümüz gereği 3 dönem kuralını doldurduğumuz için bu değerli kurumda başkan adayı olamayacağımdan dolayı şimdiden seçilecek başkan ve yönetim kurulunu tebrik eder Türk Kızılayı Edremit şubesine daha nice hizmetler kazandırmasını temenni ederim.

        Ben bir kez daha Genel Kurulumuza katılarak bizlere güç katan, onurlandıran sizlere teşekkür ediyor, sizleri Şube Yönetimi adına saygı ile selamlıyorum” dedi.

Ardından 2016-2017-2018 yıllarındaki faaliyet raporu, gelir ve giderler okunarak, oylamaya sunuldu. 2019-2020-2021 yılı tahmini bütçenin tetkiki ile kullanım hususunda Şube yönetim kuruluna yetki verilerek oylamaya sunuldu. Ardından seçimlere geçildi. 231 Kızılay üyesinden, 75’inin oy kullandığı seçimlerde yeni Başkan ve Yönetim Kurulu üyeleri şu isimlerden oluştu:

Şube Başkanı: Himmet Bora

Asil Yönetim Kurulu Üyeleri: Sebahat Kazmaoğlu, Mehmet Alumur, Süleyman Şentürk, Ahmet Nusret Kılnamaz, Adem Karakuş, Metin Örkcü, Aydın Bay, Cemil Koray Beşe.

Yedek Yönetim Kurulu Üyeleri: K.Ceren Yıldırım, Onur Yılmaz, Salih Kural, Ali Kurnaz, Vildan Erdoğan, Nevin Aşkın, Ufuk Türk, Oya Başaran, Özlem Şenel

Şube Denetçisi Asıl ve Yedek Üyeler: Cevdet Coşkun, Ali Yaman

 

952 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri