HACER GENÇYÜREK TAEKWONDO İL 1.Sİ OLDU
Tarih : 2019.02.10  09:46:34
Havran Halk Eğitim Merkezi Kursiyeri, Hacer Gençyürek, Balıkesir’de düzenlenen Okullar arası Gençler Taekwon do Şampiyonasında 49 kg Genç bayanlarda il 1.si olarak, 24 Martta İzmir’de yapılacak Gruplar seçmesinde Balıkesir’i temsil etmeye hak kazandı.

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Havran Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Çam; "Havran HEM Kursiyerleri tüm branşlarda başarıyı yakalıyor.

Valiliğimizin himayesinde başlatılan "Sporda Yetenek 10'la Gelecek" projesiyle, Kaymakamlığımız koordinasyonunda 2017 yılından itibaren, Belediye Başkanlığımız tarafından Spor Salonumuza taşınan ve her dönem sayıları katlanarak büyüyen kurslarımıza katılan kursiyerlerimiz Okul Sporlarına damgasını vuruyorlar. Güreş, voleybol, Basketbol, Cimnastik, Halk oyunları, Satranç, Hentbol, Bocce, Dart, Tenis, Masa tenisi, Teakwando branşlarında açılan kursların kursiyerleri Sportif bir yaşam ve Spor Kültürü edinmelerinin yanı sıra ulusal, uluslar arası ve il çapında yapılan organizasyonlarda da başarılı sonuçlar alıyor. İlimizde yapılan okul sporlarında Tekvando branşında il de yapılan yarışmalarda birinci olan kursiyerimiz Hacer Gençyürek ilimizi 24 Martta İzmir'de temsil edecektir. Kendisini ve Öğretmenimiz Mehmet Pamuk'u tebrik ederiz. Kursiyerimiz, Havran Muzaffer Leman Akpınar Meslek Lisesi öğrencisi olup, okul adına, Liseler arası teakwando şampiyonasına katılmıştır. Lisansını çıkaran, öğretmen ve öğrencileri araçla gönderen, Havran Leman Akpınar Meslek Lisesi Müdürlüğüne çok teşekkür ederiz” dedi. Ayhan KURT

144 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri