SAADET PARTİSİ KÖRFEZ ADAYLARINI TANITTI
Tarih : 2019.02.11  09:00:27
Saadet Partisi, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler dolayısıyla Balıkesir’in Körfez ilçelerinden Edremit, Burhaniye ve Havran Belediye Başkan Adaylarını, Edremit Öğretmenevinde düzenlediği kahvaltılı toplantı ile tanıttı.

Toplantıya Saadet Partisi Edremit İlçe Başkanı Abdullah Korkmaz, Saadet Partisi Havran İlçe Başkanı Ramazan Kaya, Saadet Partisi Edremit Belediye Başkan adayı Ahmet Pınar, Burhaniye Belediye Başkan adayı Fatih Ölmez ve Havran Belediye Başkan adayı Sinan Başaran ile Edremit, Burhaniye ve Havran belediye meclis üyesi adayları ve çok sayıda partili katıldı.

 

İlçe Başkanları ve belediye başkan adayları toplantıda söz aldı ve birer konuşma yaptı. Saadet Partisinin genel ilke ve prensipleri çerçevesindeki vaadler, konuşmaların genel temasını oluşturdu.   Edremit Belediye Başkan adayı Ahmet Pınar, Edremitle ilgili projelerini anlattı. Edremit'in uzun yıllarının heba edildiğini ve halkın, belediye hizmetlerinden mahrum edildiğini belirten Pınar; bu gidişe sadece milli görüşün dur diyebileceğini belirtti. Pınar “Êdremit’te Saadet Partisi’ne büyük bir teveccüh var. Bu da bizim için çok önemli. Ama burada bizlere büyük görevler düşüyor. Daha planlı ve daha ciddi çalışmalar yapacağız. Biz Belediye Başkanlığımız döneminde Belediye kapısını sökmeyeceğiz. Bu kapı halkımızın parasıyla alındı, israf etmeyeceğiz. Zaten hep sahada ve halkın içinde olacağımız için kapıya da gerek kalmayacak. Kapımız halkımıza her zaman açık olacak. Edremit’imize kentsel dönüşümü getireceğiz. Bu işe de İbrahimce mahallesinden başlayacağız. Edremit’te 5’e yakın çayımız var. Bu çaylardan sandallarla gezinti yapılacak kenarlarında ise mesire yerleri yapılarak halkımızın yararlanması sağlanacak. Köylerimiz biliyorsunuz artık mahalle vasfına geçti. Bu köylerin malları belediyeye geçti. Bizler bu köydeki ne kadar mal varsa hepsini yine o köyün ihtiyaçları için harcayacağız.

   Burhaniye Belediye Başkan adayı Fatih Ölmez, Burhaniye’nin sorunlarını bildiklerini ve bunları çözmek için hazır olduklarını belirterek; yolsuzluğun, talanın ve israfın olmadığı bir adil düzenin ve belediyecilik sisteminin hayal olmadığını söyledi.

   Havran Belediye Başkan adayı Sinan Başaran da yaptığı konuşmada; birilerinin 1994 ruhunu aradığını, ama bu arayışa gerek olmadığını, o ruhun zaten milli görüş belediyeciliği olduğunu ve o kapının da Saadet Partisi olduğunu ifade etti.  Saadet Partisi olarak benimsedikleri ilkeleri anlatan Başaran,  “1. Merhametli ve adil olacağız. 2. İşi ehline vereceğiz. 3. Yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz. 4. Kapımız her zaman ve herkese açık olacak. 5. Bize emanet edilen mâlî imkanlara ve belediye mülküne, yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız. 6. Herkesin derdi ile dertlenecek, halkımız ile bütünleşeceğiz. 7. Planlı ve programlı çalışacağız. 8. Hesap verebilir ve şeffaf olacağız. 9. Hizmetlerimizde her işi hızlı, doğru ve estetik  biçimde yapacağız. 10. Hizmette ve atamada partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız” dedi.

Havran'ın meseleleri ve çözüm yolları konusunda da bilgi veren Başaran, refah ve kalkınmayı sağlayarak, Havran'ın cazibe merkezi bir ilçe olacağını; zeytinyağı, höşmerim ve leblebi gibi eşsiz lezzet markalarının heryerde tanınır olacağını özellikle belirtti. 

Kadın Meclis Üyesi Adayları Aygül Yıldırım ile Kadriye Abalı da kadınlar olarak siyasette Saadet Partisi çatısı altında olmaktan mutluluk duyduklarını söylediler.

   Kahvaltı ve çay ikramı eşliğinde devam eden program, katılımcıların da soruları ve tüm adaylarla karşılıklı sohbeti eşliğinde sona erdi.

 

213 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri