TÜRKMENLERDEN BALKAN VE ŞAHİN’E TAM DESTEK
Tarih : 2019.02.11  09:03:34
Küçükkuyu Belediye Meclisinde CHP Üyesi olarak bu dönem görev yapan Ali Cenk, yeni dönemde görev yapmayacağını açıklamasından sonra belde de yaşayan bir grup Türkmen vatandaş Belediye Başkanı Cengiz Balkan’ı makamında ziyaret ederek Ali Cenk’in yerine Selçuk Şahin’in aday gösterilmesini talep etti.

Talebi kabul eden Balkan, Selçuk Şahin’i seçilecek bir sıradan aday göstereceğini söyledi. Küçükkuyu’daki ziyaret edata bir görev devir teslim törenini andırdı. Bu defa Meclis Üyesi olarak aday olmayacağını açıklayan Ali Cenk: “Meclis üyeliğim süresince, görevimi layıkıyla yaptığıma inanıyorum. Küçükkuyu için çok güzel projelere imza attık. Ben görevimi tamamladığıma inanıp görevi arkadaşım Selçuk Şahin’e teslim ediyorum. Biz yine hep birlikte Cengiz Balkan öncülüğünde Küçükkuyu için çalışmaya devam edeceğiz. Bu süreçte bizi destekleyen tüm halkımıza teşekkür ederiz” dedi. Selçuk Şahin ise yaptığı açıklamada “bu göreve beni layık gördüğünüz için hepinize teşekkür ederim, ben bu süreçte sizin sesiniz olmaya devam edeceğim” diyerek Cengiz Balkan’ın 10 senede yaptığı işin daha fazlasını önümüzdeki 5 sene içerinde yapacağına inandığını ifade etti.

Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan ise “10 yıl boyunca Ali Cenk ile gerçekten bir ekip ruhu ile uyumlu ve huzurlu bir şekilde çalıştık. Güzel işlere imza attık. Ben ona emeklerinden dolayı teşekkür ederim. Bu bir bayrak yarışı, biz yaklaşık 110 meclis yaptık ve CHP grubu olarak tüm kararları oy birliği ile aldık. Bu Türkiye’de çok az görülen bir durum. Biz de uyum, ahenk ve ekip ruhu ile görev yaptık” dedi.

 

 

150 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri