KÜÇÜKKUYU’DA BALKAN RÜZGARI, FIRTINAYA DÖNÜŞTÜ
Tarih : 2019.03.05  09:04:38
İki dönemdir Belediye Başkanlık görevini başarı ile devam ettiren Cengiz Balkan’ın belediye meclis üyeliği aday tanıtımı muazzam bir kalabalık ile gerçekleşti.

Merakla beklenen aday tanıtım etkinliği CHP Küçükkuyu Belde binası önünde gerçekleşti. CHP ve İYİ Parti bayrakları ile süslenen İsmail Öran Caddesi Cengiz Balkan’ın lehine yapılan sloganlar ile inledi. Küçükkuyu Belediye binası önünde toplanan Balkan destekçileri, belde binasına kadar yürüyerek bir nevi gövde gösterisi yaptı. Aday tanıtım töreni önce Küçükkuyu Belde Başkanı Meryem Saveci’nin konuşması ile başladı. Ardından İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan UZ daha sonra CHP Çanakkale milletvekili Özgür Ceylan ve CHP Çanakkale İl başkanı İsmet Güneşhan birer konuşma yaparak Cengiz Balkan’a olan güvenlerini belirttiler. Daha sonra alkışlar ve tezahüratlar arasında sahneye çıkıp söz alan Cengiz Balkan yaptığı konuşmasında gerçekleştirdiği ve yapacağı projelerden söz ederek şunları dile getirdi.

 “On yıl önceki heyecanımdan hiçbir eksilme olmadı; hatta heyecanım katlanarak devam etmekte,  bu nedenle ve yeniden karşınızdayım!

On yıl çok çabuk geçti. Belki yorucuydu ama çok keyifli bir çalışmaydı.

Birçok hizmeti, sevgiyle, heyecanla hep birlikte yaptık.

Gelin şunları bir sıralayalım:

Neler yapmadık ki?

Kanalizasyon yapımını gerçekleştirdik.

Altyapısı biten yollara kilit parke taşı döşeme çalışmaları yaptık ve yapmaya devam ediyoruz.

Otobüs terminalini hayata geçirdik.

28 adet yeni araç alarak filomuzu genişlettik.

Muhtarlarımız için muhtarlık binaları inşa ettik.

Zeytin Kültür Merkezini restore ederek beldemize kazandırdık.

Cemali Burnaz stadını ve spor tesisini gençlerimizin kullanımına sunduk.

Erol Evgin Amfi tiyatrosunu inşa ettik.

Sağlık evleri, Veterinerlik hizmet binası, Zübeyde hanım sağlık, eğitim ve sosyal tesisi, Mübadele anıtı, Sosyal Market, Evsel Atıksu Arıtma, Su deposu, Yeni Köprü, Küçükkuyu Belediyesi Tanıtım Merkezi, Belediye Hizmet Garajı, Çiftçi Malları koruma başkanlığı ,İsmail Öran Sanat merkezi, Yeni Kordon projeleri, Aşevi, Semt çamaşır evi, Çocuk parkları, Halkkart, Ekolojik kreş ve gündüz bakımevi yaparak halkımızın hizmetine sunduk. 

BALKAN’IN YENİ PROJELERİ

Balkan yeni projelerini şöyle sıraladı:

Akredite Zeytinyağı Laboratuarı, Küçükkuyu Belediyesi Gençlik ve eğitim Sosyal tesisi, El emeğim pazarı, Aracısız Ürün Pazar yeri, Küçükkuyu Belediyesi Engelli ve yaşlı mola merkezi, Kapalı Pazar yeri, Küçükkuyu Belediyesi hayvan barınağı yenileme çalışması, Mustafa Kemal Atatürk Spor Eğitim ve Kültür Merkezi.

 

‘Allah’ın izni ve sizlerin desteği ile göreve tekrar geldiğimde yarım kalan projelerimizi tamamlayacağız. Ayrıca bu yeni projelerimizi de hayata geçireceğiz” diyerek konuşmasını tamamladı. Konuşmanın ardından beraber mesai yapacağı meclis üyelerini tek tek sahneye davet edip vatandaşlara tanıttı. Balkan’ın Belediye meclis üyeleri şu isimlerden oluşuyor. 

Kontenjan Seher Sözen, 1.sıra Tolga Günenç, 2.sıra Selçuk Şahin, 3.sıra Vedat Yalçın, 4.sıra Selim Öney, 5.sıra Soydan Uğurlu, 6.sıra Hasan Top, 7.sıra Meral Keskin, 8.sıra Bedri Pekin, 9.sıra Melek Çam, 10.sıra Kadir Barış Kalmaz, CHP Belde binası önündeki aday tanıtımından sonra hep birlikte yürüyerek Gülsüm Camgöz Caddesine gidilip seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi. Burdaki açılışı da çok sayıdaki Balkan destekçisi katıldı. CHP ve Balkan’ın bu etkinliklerine; CHP Çanakkale milletvekili Özgür Ceylan, CHP Çanakkale il Başkanı İsmet Güneşhan, İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Rıdvan UZ, İyi Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, Cumhuriyet Halk Partisi belediye başkan adayı Mesut Bayram, CHP Ayvacık İlçe başkanı Mehmet Seren, İyi Parti Ayvacık ilçe başkanı Serkan Çevik, Küçükkuyu CHP Belde Başkanı Meryem Saveci, İyi Parti Küçükkuyu Belde Başkanı Aygün Kara katıldı. Etkinliklerin sunuculuğunu Cengiz Balkan’ın oğlu Tahsin Balkan yapınca coşku da büyük oldu.

1123 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri