EDREMİT ŞAHA KALKTI! KILIÇ, 100 PROJE İLE GELİYOR
Tarih : 2019.03.08  09:30:44
Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı Av. Tuncay Kılıç ve belediye meclis üyesi adayları, Zeytinli, Akçay ve Altınoluk’taki seçim çalışma bürolarının açılışını yaptı ve Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde seçim manifestosunu açıkladıktan sonra, yoğun kalabalık ile Cumhuriyet Meydanı’na yürüdü.

AK Parti ve MHP’nin birlikteliği ile oluşturulan Cumhur İttifakı’nın Edremit Belediye Başkan Adayı MHP’li Av. Tuncay Kılıç, 3’ncü dönem Edremit Belediyesi’ni yönetmek için belediye meclis üyesi adaylarıyla birlikte gitmedik kapı, sıkmadık el bırakmamak için dur durak bilmeden mahalle mahalle geziyor. Cumhur İttifakının amacını ve gücünü, her fırsatta dile getiren Kılıç, beraberindeki Cumhur İttifakı Edremit Belediye Meclis Üyeleri ve partililerle birlikte Altınoluk Köyü, Altınoluk Işıklar, Altınoluk İskele, Akçay Merkez ve Altınkum Seçim Çalışma Bürolarının açılışlarını gerçekleştirdi. Altınoluk köy meydanında gerçekleşen açılışın ardından, Av. Tuncay Kılıç ve beraberindeki kalabalık, yürüyerek Altınoluk ışıklardaki seçim bürosuna ve ardından, yine yürüyerek iskele mahallesi seçim bürosuna gitti. Esnafı ve vatandaşları selamlayan topluluk, sorunları dinleyip notlar aldı. Altınoluk Meydanı’nda vatandaşlara pilav ve ayrın hayrı yapıldı ve dualar edildi. Seçim çalışma bürolarının açılış törenlerinde kısa konuşmalar gerçekleştiren Kılıç, hakkında yapılan asılsız dedikodulara itibar edilmemesini isteyerek, Cumhur İttifakına güven duyulmasını gerektiğine vurgu yaptı.

Av. Tuncay Kılıç’ın Edremit Belediye Başkanlığı döneminde ilçeye kazandırmış olduğu Şükrü Tunar Kültür Merkezi’nde akşam saatlerinde Cumhur İttifakı Edremit Seçim Manifestosu ve Aday Tanıtım Toplantısı gerçekleştirildi. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programı izlemek isteyen çok sayıda vatandaşı salon almadı. Bir çok vatandaş, programı ayakta izlerken, bir çoğu da dışarıdan dinledi. Seçim tanıtım broşürleriyle de halka anlatılmaya başlanan, yapılacağı vaat edilen ilk 100 projenin baylıkları okundu. İlk 30 proje hakkında bilgilerin verildiği toplantıda, bazı büyük projeler de videolu gösterimlerle anlatıldı. Edremit’in geleceğini tayin edecek ve hayal bile edilemeyen dev yatırımlar gerektiren projeler, izleyenlerden büyük alkış topladı. İsimleri okunan cumhur İttifakı meclis üyesi adayları, sahneye çıktı ve adeta güç gösterisi yaptı. Daha sonra, Edremit Belediye Meclis Üyesi ve Cumhur İttifakı Edremit Belediye Meclis Üyesi Murat Tuna, etkili bir konuşma yaparak dinleyenleri coşturdu. Son olarak kürsüye gelen Av. Tuncay Kılıç, geçmiş dönem belediye başkanlığı hizmetlerinden de örnekler vererek, dev yatırımlarla Edremit’in geleceğini şekillendirmeye hazır olduklarını beyan etti. Sözleri sık sık alkış ve sloganlarla kesilen Kılıç, ayakta alkışlandı ve toplantı sonunda çok sayıda vatandaş, Kılıç ile hatıra fotoğrafı çektirmek için birbirleriyle yarıştı. Cumhur İttifakı destekçilerinin oluşturduğu yoğun insan topluluğu, Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi önünde, Av. Tuncay Kılıç ve Cumhur İttifakı belediye meclis üyesi adaylarını da yanlarına alarak kortej oluşturdu. 7’den 70’e çok sayıda vatandaşın katıldığı yürüyüş, alkış ve tezahüratlar eşliğinde Cumhuriyet Meydanı’na ulaştı. Cumhur İttifakı Edremit Belediye Başkan Adayı MHP’li Av. Tuncay Kılıç, adeta şölen havası oluşturulan Cumhuriyet Meydanı’nı dolduran vatandaşlara kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Sabah saatlerinde başlayan Cumhur İttifakı seçim çalışma programlarına, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Yaşar Karabulut, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı, her iki partinin de gençlik ve kadın kolları, Edremit Ülkü Ocakları Teşkilatı Başkanı Saim Gürkan Çetin de katılım gösterdi.

ÇIKRIKÇI’DAN CUMHUR İTTİFAKINA TAM DESTEK

Akşam saatlerinde ilçeye gelen Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey ile buluşan Av. Tuncay Kılıç, Cumhur İttifakı tarafından oluşturulan onlarca araç konvoyu ile beraber, kırsal Çıkrıkçı Mahallesi’ne (köyü) gitti. MHP Balıkesir İl Başkan yardımcıları, AK Parti Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Yaşar Karabulut, MHP Edremit İlçe Teşkilatı Başkanı Ahmet Kabaklı, Edremit Ülkü Ocakları Başkanı Saim Gürkan Çetin, siyasi partilerin kadın ve gençlik kolları ve Cumhur İttifakı destekçilerinin katıldığı araç konvoyu, Çıkrıkçı Mahallesi sakinleri tarafından güler yüz ve hoşgörüyle karşılandı. Mahalle kıraathanesinde gerçekleşen buluşmada konuşan Milletvekili Mustafa Canbey, Edremit’e 350 yataklı hastane sözü verirken, ilçedeki devlet yatırımlarının artacağını vurguladı.

Mahalle halkının sevgi gösterileriyle karşılanan Av. Tuncay Kılıç ise, mahallenin tüm sorunlarını kısa sürede çözeceklerini ve seracılığın önemli ölçüde destekleyeceğini müjdeledi. Jeotermal suları ile seraların çok düşük maliyet ile artırılabileceğini açıklayan Kılıç, doğalgaz hizmeti ile de daha temiz bir havaya sahip Edremit’i herkesin hak ettiğini belirtti. Kılıç, “Edremit her geçen yıl göç alan, gelecek vaat eden, bol potansiyelleri olan ülkenin en nadide bölgelerinden bir tanesi. Dağ, deniz, sağlık, tarih, kültür gibi turizmin her çeşidi bir arada insanlara sunulabiliyor ilçemizde. Fakat yatırımlar eksik, tanıtım neredeyse hiç yok. Alt yapı hazır değil. Allah’ın izniyle Cumhur İttifakı ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin de önemli katkılarıyla ilçemiz ülkenin en önemli turizm merkezleri arasındaki yerini alacak. Edremit’e turistler gelecek ve Edremit halkı kazanacak. Kırsal mahallelerimizin sorunları ortada. Hepsine çare olmak için geliyoruz. Cumhur İttifakının birbirinden değerli belediye meclis üyesi adaylarından oluşan dev kadromuz ile geliyoruz. Gittiğimiz her mahallemizde görüyoruz, Edremit kararını vermiş. Cumhur İttifakı ülkemize, şehirlerimize, köylerimize, mahallelerimize değer katacak. Hepimizden Allah razı olsun” dedi.

Milletvekili Canbey ve Tuncay Kılıç, kahvehane konuşmalarının ardından kadınların ev ziyareti teklifini geri çevirmedi. Çıkrıkçı Mahallesi sakini çok sayıda bayanın bulunduğu eve giren Canbey ve Kılıç, çocukların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Mahalle sakini bayanlar, Canbey ve Kılıç’a çay ikram edip sohbet etti. 

1472 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri