BURHANİYE’NİN GURURU OLDULAR
Tarih : 2019.03.13  08:54:06
Ülkemizin ev sahipliği ile 10 Ülke’den 150 Özel Sporcunun katılım gösterdiği 9.INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası İstanbul’da sona erdi. Şampiyonanın birinci gününde Burhaniye’li sporcumuz Muhsine GEZER 1500 mt.de Avrupa 2.liği elde ederken, Yarışmanın ikinci gününde Muhsine GEZER,Sevim DEMİRCAN,Esra BAYRAK ve EDA YILDIRIM’dan oluşan Bayan Milli Takımımız 4x200mt. Bayrak yarışında Avrupa Şampiyonu oldular.

Burhaniye Özel Sporcular Spor Kulübü yaptığı açıklamada “Burhaniye’li sporcumuz Sevim DEMİRCAN İSE 400 MT.Türkiye Rekoru kırarak Avrupa 7.si olmuştur.  Şampiyonanın üçüncü gününde de Muhsine GEZER 800 MT.de Türkiye Rekoru kırarak Avrupa 2.liği almıştır.

          Yarışmanın üçüncü gününde Muhsine GEZER,Sevim DEMİRCAN,Yasemin KESKİNSOY ve EDA YILDIRIM dan oluşan Bayan Milli Takımımız 4x400mt.  Bayrak yarışında Avrupa 2.liği almıştır.

           Türkiye’deki bu organizasyondan alnının akıyla çıkan TOSSFED’i (Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu) kutluyor; başka ülkelere örnek olduğu için tebrik ediyoruz.

           Bir aydır Antrenörleri Deniz ERENOĞLU ile birlikte Milli Takım kampın da olan sporcularımız Muhsine GEZER ve Sevim DEMİRCAN bugün Burhaniye’ye geliyorlar.

           Bizleri her zaman gururlandıran ve Bayrağımızı göndere çekmek için canla başla çalışan Antrenör ve sporcularımızı kutluyor, başta kaymakamımız Hüseyin ÖNER, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu  olmak üzere tüm destek olanlara teşekkür ediyoruz” dedi.

162 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri