BALIKESİR MİLLETVEKİLİ CANBEY’DEN AÇIKLAMA
Tarih : 2019.03.13  08:59:38
Edremit’te millet ittifakının CHP’li adayı saptırma yapmaya çalışıyor AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, Millet ittifakının CHP’li Belediye başkan adayının Akçay’da mikrofonun açık kaldığı sırada sarf ettiği sözler için ‘Provokasyon’ denilerek kurtulmaya çalıştığını belirterek, “Şahıs ‘Kürdistan’a vereceğiz, size vereceğiz’ diyor. HDP ile olan birlikteliklerini tüm Türkiye görmüş oldu” diyerek “Şahsın AK Partili olduğu gibi bir saptırma yapmaya çalışıyorlar. Uzaktan yakından ilgisi yok” dedi.

TÜM TÜRKİYE GÖRDÜ

AK Parti Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey,  HDP’nin Cumhuriyet Halk Partisi, İyi Parti ve Saadet Partisi ile birlikte hareket ettiğinin birçok şekilde kamuoyuna yansıdığını belirterek, “Edremit’te bu durum açıkça, milletin gözünün önünde gerçekleşiyor ve bu durum son derece doğal bir ortamda gerçekleşiyor. Şahıs ‘Kürdistan’a vereceğiz, size vereceğiz’ diyor. Diyalogdan çok açık ve doğal bir şekilde aslında, HDP ile ilgili olan birlikteliklerini tüm Türkiye görmüş oldu. Bundan sonraki süreçte de elbette milletimiz bunu çok iyi bir şekilde değerlendirecek ve ona göre bir karar verecektir” diye konuştu.

SAPTIRMAYA ÇALIŞIYORLAR

Canbey şöyle konuştu: “CHP’li belediye başkan adayı olan ‘Provokasyon’ diyor ama olayın doğal ve samimi ortamda gerçekleştiği çok açık. Provokasyon diyerek olaydan kurtulmaya çalışıyorlar. Her şey kameraların, milletin gözü önünde yaşanıyor. Şahsın Ak Partili olduğu gibi bir saptırma yapmaya çalışıyorlar. Bunu da düzeltmek gerekiyor. Şahsın kesinlikle AK Parti ile ilgili bir üyeliği de yok. Edremit camiasında kişinin AK Partili olduğu yönünde bilgi bile yok. AK Parti ile uzaktan yakında ilgisi yok. Aralarındaki diyaloğun son derece doğal ve samimi ortamda gerçekleştiği çok açık.”

MİKROFON AÇIK KALINCA!

217 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri