Uğur TARIMAN
TEL TEL - 15 NİSAN 2019
Tarih : 2019.04.15  09:13:01

HASAN   ÖZPOLAT… Eski Altınoluk Belediye Başkanı… CHP’li… Son yerel seçim öncesi Altınoluk’ta kurulan konsorsiyumda ismi geçenlerden.

Bir dönem başarılı bir  başkanlık yapmıştı… Bu konsorsiyumun  desteklediği aday  S. Hasan Arslan yerel seçimi kazanarak Edremit Belediye başkanı oldu. Mazbatayı aldı ve çalışma arkadaşlarını seçti. Başkan yardımcıları şimdilik Ahmet ELMAN v e  Tüm Deniz ÇELEBİ  olarak ilan edildi.

Hasan Özpolat neden en yakın arkadaşları arasında yok onu merak ettim ve sormak ihtiyacını duydum. Deneyimli bir belediye başkanı İLÇE belediye yönetiminde neden olmasın diye kendi kendime sordum. Yanıt bulamadım. Bulamadım ama bu işin içinde bir anlaşmazlık olduğu kanısıyla içime kurt düştü…

Oysa, Tüm DENİZ ÇELEBİ’den önce ÖZPOLAT’ın başkan yardımcısı olması, prosedürlere de hakim olması bakımından daha yararlı olmaz mıydı?

Neyse karışmak haddimize değil ama, bir deneyimlinin  arkasında olmakta bizim hakkımız.

*******

YANDAŞ denilen yani tek taraflı görüş  sahibi yazılı ve görsel basın içine sindire sindire bakın bir iki gün içinde neler  yazdı;

Kılıçdaroğlu kaos çığırtkanlığı yapıyor.

Hayalet seçmen skandalı

Usulsüzlüğün takipçisi fena gol yedi.

AKP bu seçimde açık ara galip çıkmıştır.

Belediye reisi havalara girmesin

CHP’nin ileri gelenleri Kılıçdaroğlu’na sertlik öneriyor

Öptüğü Kuran-ı kerimi okumasını tavsiye ederiz

Bu maçın rövanşı var.

Bu yazılar arasında Engin Ardıç yazarken  off-side kendisi düşmüş. Ne diyor  Ardıç efendi “bu maçın rövanşı var” yani yenilmişliği kabul etmek anlamına gelmiyor mu? Aynı kalem son yazısının başlığını

“ALT TARAFI  BELEDİYE REİSİ SEÇİMİ” şeklinde atmış. Bu tanım BİNALİ beyi de küçümsemiş olmuyor mu?  Madem alt tarafı belediye reisliği, neden bu kadar İSTANBUL YENİLGİSİNİ KABUL ETMEYEN TAKIMDANSIN?

Yılmaz Özdil ise , “Büyükçekmece belediye başkanlığını 6 kez kazandığı seçimlerin 4 tanesini AKP’nin tek başına iktidar olduğu bu dönemde kazanmıştı” diye yazmış… El ile tutulacak hiçbir yanları yok ama tutunacak bir yan aramaya devam ediyorlar.

********

EKONOMİ PAKETİ. Beklenen şarkı misali bekledik ve müjdeler dolusu bir paket açıldı. Paketin içinde sokaktaki insanların mide gurultularını  iyileştirecek bir tek nokta olmayan bir paket. Üstüne üstlük bu sokaktaki insanların mide gurultularını mide kanserine dönüşme sebebi olan bir madde gündeme oturdu… KIDEM TAZMİNATI. Dike dike göz dikilen yine fakir fukaranın alın terine bile el koyma. Oysa el konulacak o kadar çok müsriflik varken. Bir kilo pirzolayı evine götüremeyenlerin mutfaklarına göz dikmek…

Böyle bir pakete SABAH gazetesine !! açıklama yapan bazı yağdanlık tüccarı iş dünyasından bazı alıntılar dikkatinizi çekti mi   bilemem. Ben  değişik gazetelere ara sıra göz attığımdan bunlardan bir kaçının isimlerini yazmak ihtiyacını hissettim… Sadece kendi çıkarların düşünen, yanlarında  çalıştırdıkları personelin alın terleriyle bile ilgilenmeyenlerin  bazıları;

-          Kırılganlık farkı azalacak… Nail OLPAK  DEİK BAŞKANI

-          Yeni  hikayenin il k adımı… Abdurrahman KAAN   MUSAİD BAŞKANI

-          Reformist aklın yansıması… ŞEKİB AVDAGİÇ İTO BAŞKANI

-          Ayakları yere basıyor.  GÜRSEL BARAN… ATO BAŞKANI

-          Üretim için umut verici…  ERDAL BAHÇIVAN…  İSO BAŞKANI

-          Gücümüze güç katacak… İSMAİL GÜL… TİM BAŞKANI

-          İstihdamda artış olacak. BENDEVİ PALANDÖKEN…TESK BAŞKANI

-          Konut sektörünü pozitif etkileyecek. ALTAN ELMAS KONUTDER BAŞKANI

Bu açıklamalar  sadece yandaş medyada yer bulan söylemler. Gerçekçi ekonomistler yani hiçbir beklentisi olmayan sadece kendi işlerinin hakkını verenler tam tersini söylüyorlar. Yukarıdaki açıklamaları yapanların hiç birisi halkın mide gurultularından haberleri olmayan kesim. KIDEM TAZMİNATINA  el konulması konusunda bir tek kelam etmeyen duygusuz bir takım menfaatperestler.

Diyanet geçtiğimiz gün fitreyi açıkladı. Günlük 23 lira. 4 kişilik bir ailenin  ayda 2 bin 760 liraya ihtiyacı olduğunun belgesi. Bu rakam sadece mutfağı ilgilendiren gider. Eee pakette ne var?  Kıdem tazminatına el koyacak batık banka ve yandaş şirketleri kurtaracak kamu bankalarına para aktaracak. Sözün özünde halkın olmadığı bin paket kabul edilemez bir pakettir. Dibi  yırtık bir koli paketedir.

*********

İYİ PARTİ… Seçimlerde  dikkat çekici başarı göstermediği zannını veriyorsa da yeni kurulmuş bir partinin ilk seçim sınavı 2018’i koruduğu tabanına sahip çıktığı aşikardır. Büyükşehirlerin iktidar partisinden alınmasındaki payı azımsanacak boyutta değildir.

******

KULAĞINIZDA KÜPE OLSUN

Mektubun içindekini sadece mektubu yazan bilir

ŞİRAZİ SADİ

*******

KOZAN MHP’DEN SAADETE GEÇTİ. Sebebi hikmetiyse, YSK’dır. Listeler asılırken bu ünvanının başında YÜKSEK YAZAN KURUM  balık tutmaya mı gitmişti? Adamın GBT’si bozuk çıkmış. Adaylığını kabul etmişsin kazanana kadar sen neredeydin birader?

Bakkal dükkanına eleman alınırken sabıka kaydı isteniyor, bir belediyeyi teslim edeceğin adamın sabıka kaydını irdelemiyorsun.  Sonra senin adına YÜKSEK SEÇİM  KURULU deniyor.

İMAMOĞLU’nun mazbatasının verilmemesi de bu kurum işlediği bir suç zinciridir… Bir değil sayısını saymak bile zor olan YSK’nın işlediği hatalar bu kurumun top yekun istifasını gerektirir. Anayasa mahkemesi onursal başkanı KANADOĞLU  geçtiğimiz akşam  katıldığı bir televizyon programında konuyla ilgili yasaların hepsinin madde rakamlarını sayarak işlenen bu suç zincirini tek tek açıkladı.

YSK’da görevli hakimler KANADOĞLU’nun bu konuşmasını dinlediler mi bilemem ama dinleyen varsa o gece nasıl uyku girdi gözüne anlamak mümkün değil…

BİNALİ BEY bırakın 14 bin 13 bin oy farkını daha 3 bin fark var diyerek kazandım diyerek  kürsüde konuşup hayırlı olsun demedi mi?  İmamoğlu’na reva görülen bu durumun tersi olsaydı 13 gün BİNALİ BEYİ de süründürebilecek miydiniz? Bu hal YSK’YA GÜVENMEYECEKSE  böyle bir kuruma hiç gerek yok.

Sanki İngilizler İstanbul’u  işgal etti. Yahu halk tercihini kullandı. Halkın iradesini bir takım şaibe kuyruğu takmanın anlamı ne? Kapı kapı gezip kime oy verdin diye soran bir ülke daha var mı acep?

Değerli polis evlatlarımıza acıyorum. Onlara bu emri verenler bir gün gelecek bunun hesabını verecekler… İMAMOĞLU KAZANMIŞTIR VE  İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANIDIR. Seçimden sorumlu AKP Genel Başkan yardımcısı  birkaç gün sonra görevden alınacaktır. Ama AKP bu yenilginin hesabını kime/kimlere nasıl verecektir?

İMAMOĞLU, Emlak danışmanı arkadaşım SALİM’in  benzetmesi gibi sinirleri alınmış balık gibi sakin olarak tanımladı. Çok haklı ve yerinde bir tanım. Dilin her ne kadar kemiği yoksa da İMAMOĞLU  diline hakim genç bir yetenek. Gençlerin önünü açalım diye yıllarca yazmamızın en güzel örneği.

******

DÜŞÜNCENİN BİTTİĞİ YER

“Biberin kilosu 29 TL’YE DAYANDI”

By:  gazeteler

Bizden not:  REFORMİST EKONOMİ PAKETİ DEDİĞİN BÖYLE OLUR

…………………………………

ÇÜŞ

Köpek katliamında tutuklu yok. Yahu insan kesenler iyi halden yırtan bir ülkede köpeğin sözü mü olur…

……………………….

BÜYÜTEÇ

İKİZÇAY’DA SAKAL-I ŞERİF CAMİİNİN ETRAFINDA BİR AYDIR İNŞAAT YAPILIYOR.

PİSLİK VE DUMAN TOZ TOPRAK ALTINDA KALDIK DENİYOR. Gürültüsü caba diyenlere

Verecek yanıtınız var mı?

 

 

 

140 kez okundu
Yazarın Diğer Yazıları