Uğur TARIMAN
tel tel
Tarih : 2019.05.15  09:56:36

AHMET AKIN… Fatma Gülün suçu ne? Sorusu misali sormuş “ÇİFTÇİ TOPRAĞINI TERKEDİYORSA SUÇLUSU KİM?” diye. Soruyu sormak kolay ama yanıtını almak o kadar kolay değil. Yanıt verilse bile “Çiftçiye gerekli parasal desteği veriyoruz, ekip biçseydi, biz mi dedik ona toprağını terk et diye?” yanıtını alacaklarını biliyor ana muhalefet. Aynı bizim gibi. Bizde Büyükşehir yönetimine her gün soruyoruz ama ne büyükşehir yönetimi ne buradaki temsilcilerinden tık çıkmıyor. AKP ilçe teşkilatı Edremit’te ne gibi işler yapmakta bilen yok. Edremit’te muhalif parti konumunda ana muhalefet partisi nasıl olunur? Harun Yüzüak’ı arayıp öğrenseler diyeceğim ama yediremezler kendilerine. Edremit belediyesine soruyoruz, onlardan yanıt alacağımıza birileri çıkıp “dur be ya acelen ne daha yeni oturdular koltuğa” diye gazel atmaya başlıyorlar. Bir zamanların yeni belediye olan Akçay belediyesi değil bu. Her şey yerli yerinde. Dosyalar yerli yerinde 5/10 müdür değişikliği yapıldı onlar da ısınma turu atmaktalar.

Mesela soruyoruz;

  • Hangi müdürler değişti, yerine kim getirildi?
  • Kaç memur işten çıkarıldı, yerine kaç memur alındı?
  • Seçim öncesi yapılan vaatlerden hangisine öncelik tanınacak?
  • ED-BEL şirketinin genel müdürü kim oldu?
  • ED-BEL’e bağlı tesis Müdürlüklerine kimler atandı?
  • ED-BEL’i teslim aldığınız günkü bilançosunu halka açıklayın.

Gibi. Bu soruların yanıtlarını alabilmemiz için,  yeni koltuğa ısınmaya ilgisi nedir? Biz hangi konuda kime muhatap olacağımızı bilmezsek sonuçta kendi kafamıza göre yazarçizeriz.

ENSAR AYTEKİN…  İsimli bir arkadaşı, Ankara’ya gönderdik. Yani vatandaş olarak atadık. O, Edremit belediyesinin yamacında dolaşmaktan, 150 bin Edremitlinin sorunlarına rafa kaldırdı. Hala da Belediyenin yamacında. İki gündür, CHP İlçe teşkilatı, partiden ihraçlarla meşgul. Fatih bey kardeşim demi gazete okumuyor. Benim bildiğim kadarıyla, İLÇE başkanı, Belediye teşkilatının üzerindedir.  “Yahu bakın falan gazetede bir gazeteci bir şeyler sorup duruyor, bu sorulara yanıt verin” diyemez mi? Eee o da gazete oturmuyorsa o da prosedürü bilmiyorsa ben ne yapayım?  Argo jargonuyla yazayım bari… “Beni takmayanı ben niye takayım ki?”

Gelelim, partiden ihraçlara… CHP’ye kayıtlı olup,  Kamil Saka’ya koşturanlar tespit edilip ihraç işlemlerine başlandı. Amenna, görün ki olarak doğru olabilir. Partiden ihraç. Seçim öncesi Edremit’te kaç aday vardı?  Bu adayları bir araya toplayıp, tek yumruk haline getirme çabasında bulunmayan Bir vekil hakkında halk esasen ihraç kararını vermişti ve hala konuşulmakta. CHP camiasını ikiye üçe, beşe bölmenin de bir cezası olmalıydı?  Chp’yi bu duruma getiren ya da getirenlerde elbet bir gün sorgulanacak. Bugün ihraç edilmek istenenlerde yürekten CHP’ye bağlı olanlardır…

                                                                …..

EDREMİT’TE Kİ SEÇİMLER… Bu seçimler çerçevesinde halka sandık başında verilen pusulalarda BAĞIMSIZ adayların isimlerini okumak için yanlarında BÜYÜTEÇ getirmeleri gerekiyordu. Çok kişi zor gördüm demişti. Aslına bakarsanız Türkiye de itiraz etmesi gerekenlerin başına da BAĞIMSIZ adaylardı…

                                                                       ……

AHMET HAKAN… İki gün önce köşesinde, bir arşiv haberini aktarmış. Arşivler boş geçmez hiçbir zaman. Melih Gökçek‘in 2015 yılında attığı bir tweeti yayınlamış.

Gökçek bu Tweet’in de “HER ŞEY DAHA GÜZEL OLACAK” diyor. Kadere bak şarkısı gibi oldu valla. İmamoğlu’nun bir genç çocuğun sloganından esinlenerek,  günün sözü olarak her yerde söyleniyor ama iktidar partisi buna büyük tepki koyuyor. Peki o zaman Melih Gökçek’in yazdığı aynı cümleye neden bu tepki gösterilmedi?

                                                                        …..

DEVLET BEYİN TABANINA VERECEĞİ HİÇ BİR ŞEY YOKMU?  Türkiye’nin köklü ve gönülden aşık olunan partisinin lideri, halkın midesinin gurultusunu bir kenara bırakıp, varsa yomsa CHP.

Mesela sorabilir, kankasına “Türkiye bugün, dünyanın en yüksek enflasyona sahip 6. ülkesi oldu neden?” diye. Hiç olmazsa bir iki cümleyle tabanının yanındaymış gibi gözükürdü. Ekmek arası, ya da reklam arası dizi gibi olsa da, yarım ağız yeterdi. Halkın hiçbir sorununa eğilmeyen bir lider bence, liderlik vasfını yitirmiştir…

                                                                                       …..

CİPİS! YEMEYİN ARTIK. VE DE AMBALAJLI IVIR ZIVIR… Sokaktaki halkın tepesine binmek ne kadar kolay değil mi? Ağzı var dili yok misali yaşayan halk ezildikçe ezilmekte. Cipis, ambalajlı çerez. Hatta pet şişe sulardan artık halk ambalaj parası ödeyecek. Karısına 30 bin liralık çanta alan sanatçı!  Sorgulanmaz, ama asgari ücretle kira, mutfak, elektrik, su doğalgaz parası ödeyerek aç yaşayanların bebelerine, torunlarına aldıkları cipislere ambalaj parası ekle. Mübarek ay Allah’ınızdan bulun. Hatta bana sorarsanız, patatesin kabuğundan bile para alabilirsiniz!

Bu cipsciler,  patates tarlalarını yok fiyatına kapatırlar, yanmış yağla kızartıp halka kakalatırlar. Maliyeti çok ucuz olduğundan TV reklamlarında ön sıradadırlar…

                                                                        …….

VAKIFLAR… Bizim gençliğimizde VAKIF deyince, şöyle bir ürküntü gelirdi. Muhterem, saygın bir iki VAKIF vardı. Şimdiler de bu ismimin altında bütün cemaatlerin VAKIFLARI bulunmakta. Bunların vergiyle falan bağlantıları yoktur. Kara para kumbarasına döndü yani. Kafayı sallasanız VAKIF tabelasına çarpacak hale geldi. İstanbul belediyesinin kasasından kaç vakfa para akışı yapılmıştır bugüne kadar merak ediyorum. Sözde hayır işleri tanımına gizlenip, birileri köşeyi dönmekte saltanat içinde yaşamaktalar…

                                                                                       …..

ÇÜNKÜ ÇALDILAR… Binali bey aynen böyle dedi ekranlarda… Bakanlık, Başbakanlık, TBMM Başkanlığı yapmış bir insan, yaptığı suçlamalarda delil koymalı. Çalan kim, çalmaya azmettiren kim, çalmaya göz yuman kim? Bu unsurların yasal olarak hiç olmazsa bir tanesinin olması gerekirken,  ÇÜNKÜ ÇALDILAR demesi, komik, abesle iştigal. Sözde kaybedişinin mağdurluğunu oynuyor. ÇALDIRAN/ÇALDIRANLAR KİM? Sen onun peşine düş.

Çalınan falan yok. Kaybedilen bir seçim var…

                                                                                      ……

İBB… İmamoğlu 19 gün falan İBB’nin koltuğunda oturdu. Onun vaat ettiği hizmetler ilk Meclis toplantısında dümura uğramıştı. İmamoğlu indirildi ama onun önerileri bugün aynen uygulanmaya başlandı. Halka hizmet yani…

                                                                             ….

DÜŞÜNCENİN BİTTİĞİ YER

“Siyasi iktidar, İstanbul’dan vazgeçmez.”

By: TANTAN

Bizden not: Vazgeçmez ama tatlı tatlı yemenin…

……………………………

ÇÜŞ

YSK’nın AKP temsilcisi, ÖZEL halis muhlis FETÖCÜDÜR.

Bu cümle, eski AKP Bursa vekili Mehmet Ocaktan…

Eee bunu, CHP söylese kıyamet kopardı. İmdi neden kopmamakta.

…………………………….

BÜYÜTEÇ

Edremit/Akçay TRAFİĞİ ne zaman kimler tarafından ele alınacak? Sormaktan bıktım… Gazete mi okumuyor bizi yönetenler merak ediyorum? Acaba hakaretimsi yazsam okumuş olurlar mı? Maazallah.

…………………………………….

KULAĞINIZDA KÜPE OLSUN

Yemeyenin malını yerler…

ATASÖZÜ

…………………………………………..

 

                                                                                 

176 kez okundu
Yazarın Diğer Yazıları