Uğur TARIMAN
tel tel
Tarih : 2019.06.12  09:28:19

İKTİDAR SANDIKTA SEÇİMİ KAYBETMEYİ ÖĞRENECEK… Bu veciz söz! CHP Balıkesir Vekili Ahmet Akın’ın. Yenildikçe yenilmemek için yeni metotlar icat etmeyi öğreniyorlar. Ters söylemiş Sevgili AKIN! Yani kötü örnek oluyoruz. Bükemediğin eli öpeceksin sözünü ters yüz eden bir iktidar, bu sebepten kelle yeni galibiyet metotlarını ister istemez öğrenme yarışına girdiler. Siyaset filozofu Devlet Bey elinden geldiğince ortağına yardımcı olmakta. İSTANBUL B.ŞEHİR BELEDİYESİ CEMAATLERİN %95’ini doyuruyormuş. Eee bu durumda cemaatlerin eli kalem, klavye tutanları, “Bak birader İstanbul’u KAYBEDERSENİZ yakarız çıranızı şeklinde gönderiler gönderdiklerinden her yol mubah babında kaybetmeyi öğrenemeyecekler, bilmiş olun.

                                                               ……

FESTİVAL… Ülke genelinde uygulanan bir eğlence gündeliği. Vur patlasın çal oynasın. Organizatörler malı götürüyor. Bir saatlik sahne almak için milyarcıkları götüren zanaatçılar malı götürüyor (bir saatlik diliminin yarım saati langa lunga sözde espriler sözde o mahallin insanların yağ çekmeler)

Neyse, festival bizim gençliğimizde argo jargonunda çok kullanılırdı. Birilerini zem etmek için amma festival yahu denirdi. Alay babında. Mesela, Edremit yönetimi için de bugün kullananlar var “Festival valla” gibilerinden…

……….

BÜYÜKŞEHİR YÖNETİMİ, AKÇAY HAKKINDA YAZILANLARA NEDEN YANIT VEREMİYOR?

 

                                                                     …..

ŞİŞŞT BİRADER, GETİR BAKİM ŞU YASTIK ALTINDAN! Yapılan bir araştırmaya göre, yastık yorgan döşek altında Türkiye de 200 milyar dolarlık altın varmış.

Allahtan biri çıkıp, “Eşek gibi vereceksiniz” demedi.

                                                                    ……

AHMET HAKAN… Pazartesi günü köşe yazısında

“BİNALİ BEY UĞUR DÜNDARI seçmekle TERS KÖŞE yaptı.” diye yazmıştı. Aynı günün akşamı Dündar MODERATÖRLÜKTEN çekildiğini açıkladı.

Eee ters köşe olan iki oldu. Hem Binali Bey hem Ahmet Hakan. Aynı Ahmet Hakan “Uğur DÜNDAR TAM İSABET” diye de eklemişti. Ulusal da yazmanın dayanılmaz keyfi. Eee bir de sözde nalına mıhına yazıyor gözükmenin ustalığı. Yersen diyor ama sadece kendi cenahları yiyor, Karşı yakada yiyen yok yani.

EE, DÜNDAR çekildiğini açıklayınca bu kez “ MEYDANDAN KAÇMAK YİĞİTLİKTİR” diye yazdı. Allah aşkına bir yorum yapınınız var mı? Bu Ahmet Hakan kaç para alıyor, mertçe yazsa da bari bir doğruyu bulsak…

                                                                                  ….

YAPAY ZEKA… Az bi zaman sonra bu yapay zeka devlet yönetimlerine de el koyacak gibi, kendini geliştiriyor. Pilot bölge olarak, EDREMİT’İ seçse, DEMO olarak çalışmalar yapsa ne iyi olur. Açık BÜFELİ otellerimiz de mevcut. İster Termal ister deniz sulu havuzlu lüks otellerimiz de birer çalışma ofisi bilem tahsis edebiliriz. Kaliteli zeytinyağlı yemeklerimiz yapay zekanın zihnini açar valla.

                                                                                     ….

SOSYAL MEDYA, AHH SEN YOKMUSUN? Bizim buralarda bir kalem sahibi Güre de bir iş yerini belediyeden kopartmış falan diye cümleler yazılıyor. İsim falan yok ama kalem, klavye sahibi falan deniyor. İş bilenin kılıç kuşananın. Bana  “belediye başkanlarıyla rakı masalarında falan” diye yazan sözde kalem, klavye sahipleri bu aynı kaba etekleri !! ni de yazsalar ya?

                                                                                                  …..

AKP, MHP’YE ÜÇLÜK ATTI… Amma velakin bu üçlüğü itiraz yok her nedense. Var hakemine gidelim diye de söylemler yok. BİNALİ bey, tee bi potadan öteki potaya ÜÇLÜK salladı. Devlet bey suskun, Devlet bey şaşkın, Devlet bey köprüyü geçebilmek için parmağına yen yüzük modeli çizmeyle meşgul. Partisinin tabanının sesini bile duyamaz hale düştü. O parti ki Türkiye’nin en köklü partilerinden. Akp gibi sonradan olma değil yani…

Hadi gari diyor tabanı, “BAŞKAN BİR ÜÇLÜKTE SEN SALLA” diyorlar ama sesi iyiden iyiye kısıldı. Ihlamurlu, bol karanfilli bir karışım içse, sesi gür çıksa diyom ben…

                                                                                         ……

POTNUS MONTUS… Ekrem İMAMOĞLU’NA Yunanlı demeye getirdiler. Karadenizlileri de incittiler. Bir cesur yürek! Bir aslan gibi kükreyen bir AKP’li iki elinde iki kaliteli tüfekle “ Soylu emretsin Ekrem’i öldürelim”  diye yaygın basına poz verdi. Bu cesur yürekli !! delikanlı! Potnuslu Yunanlı falan Ekrem İmamoğlu’nu hedef alacağı yerde, Burnumuzun dibinde bize ait adalara konan Yunanlılara bu meydanı okusa ya! Delikanlı adam ülkesinin toprağına göz dikenlere göğsünü siper eder… Kameralar karşısında arkanı sana arka çıkan iktidara güvenerek Ekrem beye meydan okuma işini bebeler de yapar. Aha bak adalar burnumuzun dibinde, atla bir kayığa vur sırtına o silahları yer mi maçan?

                                                                            ……

BİRİ EŞŞEK GİBİ DER BİRİ BAKIN NE DER?

Bir Akpli, Türk subaylarına “ EŞŞEK GİBİ SAF TUTACAKSĞINIZ” dedi ya. Sözde M. Savunma bakanı suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı ya!

Öte yandan bakın ATATÜRK Türk subaylarına nasıl arka çıkmıştı.

“Mahrumiyet ve zorluklar içindeki ve tek dayanakları namus ve haysiyetleri olan orduların kumandanlarını SEFİL ve HAYDUTBAŞI diye niteleyip teşhir etmek nü büyük KÜSTAHLIKTIR VE NE SEFİL VİCDANSIZLIKTIR” diyen Atatürk bu sözünü 25 MART 1919 yılında deklare etmiş. (kaynak SİNAN MEYDAN)

Bunlarla mukayese etmek bile abesle iştigaldir. Atatürk’ün tırnağı bile olmayanlar, bugün Türk subaylarını eşek olarak tanımlamaktalar.

Bu cümleyi söyleyen ve ses çıkartmayanlar bugün Anıtkabir de, aslanlar gibi ESAS DURUŞ  sergilemekteler…

                                                                                    …..

SATIYOOORRUMM… SATTIMMM! Yabancı alıcılar olmasa inşaat müteahhitleri hepten gümleyecekler. Bir taraftan bizim ALAMANCILAR diğer taraftan, özellikle entarili Araplar büyük çapta, ev, köşk, rezidans v.s alımlarını yapıyorlar da biraz olsun inşaat sektörü nefes alıyor. Adamların parasının değeri çuvalla.

Öte yandan Suriyeli amcaoğullarının zenginleri de ülkelerinden kaçıp burada ense yapıyorlar, ev bark alıyorlar, vergilerden her bir şeyden göçmen tanımıyla bedava yaşıyorlar. Yunanistan, 250 avro yatırımı şart koşuyor.7 yıl oturma izni veriyor.7 yılsonunda yunanca öğrenme ve vatandaşlık sınavını kazanmasını şart olarak öne sürüyor. Ya biz yolgeçenin hanı gibiyiz valla. İstanbul özellikle her milletten insan kaynıyor. Kimdirler, nasıl yaşıyorlar kazançları nedir?  Vergi veriyorlar mı ne yerler ne içerler? Soran yok eden yok. Çiftlik bile bir takım koşullara bağlı. Vay benim ülkem vay…

                                                                                 …..

KULAĞINIZDA KÜPE OLSUN

Lafı zurna gibi uzatmayın. BİNALİ BEY…

………………………………………

DÜŞÜNCENİN BİTTİĞİ YER.

“Soylu tahrik ediyor.”

By: Gazeteler

Bizden not. Her teknik direktörün taktiği başka olur.

Ne var bunda, Soylu’nun taktiği de bu. Sinir bozacak

Yanlışa itecek. Antidepresan al öyle yanıt ver bu taktik sahibine…

……………………………………….

ÇÜŞ

Yeni dünya düzeninde Türkiye Yok. TANTAN böyle demiş. Aaaa ne ayıp valla. Önümde ki plastik dünya küresi va orada bir yarım ada va. Üzerinde TÜRKİYE YAZIYO!

…………………………………………………..

BÜYÜTEÇ

İkinci bahar gibi ikinci bayrama az kaldı. Akçay’a nereden giriş çıkış yapılacak tabelayı şimdiden koysalar diyorum.

…………………………………………….

145 kez okundu
Yazarın Diğer Yazıları