İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce Küçükkuyu’da
Tarih : 2019.06.10  10:04:47
İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Küçükkuyu beldesi Mıhlı Mahallesindeki Trafik kontrol ve uygulama noktasını ziyaret etti. Çanakkale Valisi Orhan Tavlı'dan yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Muhterem İnce, sürücülerle sohbet edip İçişleri Bakanlığı olarak yaptıkları uygulamaları anlattı.

İnce, uygulama sırasında kontrol için durdurulan araçlardaki sürücülerle sohbet ederek, araçlardaki çocuklara kırmızı düdük, trafik karnesi, şapka, tişört ve bayram şekeri hediye etti.  

Bakan Yardımcısı İnce, gazetecilere yaptığı açıklamada, bakanlık olarak hem yıl içerisinde hem de bayram nedeniyle trafik tedbirlerimizi en üst düzeye çıkardıklarını söyledi. 

Yapılan çalışmaların olumlu sonuçlar verdiğine işaret eden İnce, "Trafikte can kayıplarımız, ölümlü kaza sayı oranımız çok yüksekti. Sayın Cumhurbaşkanımızın bize verdiği talimatlar, Sayın Bakanımızın aldığı tedbirlerle ve trafik uygulamalarıyla bu oranı ciddi seviyede azalttık. Amacımız ölümlü kaza oranını sıfırlı noktalara getirmek. Bu bayramda da yurt çapında bu tedbirleri en üst noktalarda uygulamaya çalışıyoruz. İçişleri Bakanlığı olarak tüm üst düzey yöneticiler ülkemizin çeşitli noktalarına dağılmış durumdayız. Trafik tedbirlerimizi yerinde denetlemeye çalışıyoruz. Kontrolerimizi gerçekleştiriyoruz, vatandaşlarımıza uyarılarda bulunuyoruz. Amacımız sıfır kaza ile trafikteki can kayıplarını sıfıra indirmek. Bu anlamda çok sayıda proje yaptık. Çok hızlı sonuç almaya başladık. Hem 2019'un ilk 5 ayında, hem de bayram tatilinin ilk 5 gününde rakamlar bize almış olduğumuz bu tedbirlerin ne kadar yerinde olduğunu gösteriyor. İnşallah bunu sıfırlı noktalara çekmeyi hedefliyoruz." diye konuştu. 

"Türkiye'deki otobüsleri sürekli olarak yaptığımız denetimler ile kontrol altında tutuyoruz. 66 müfettişimiz şuanda sahada. Bayram boyunca da denetimlerini sürdürüyorlar. Toplamda 185 bin personelimiz ile sahadaki çalışmalarımıza devam ediyoruz. 101 bin trafik ekibimiz de görevde. 9 günlük bayram tatilini bize 1 gün önce ve 1 gün sonra olarak 11 günlük bir çalışma programı olarak planladık. Bu planı da uyguluyoruz. Şuanda geldiğimiz noktada elde ettiğimiz rakamlar geçen yıla ve önceki yıla göre yüzde 50 azaldığını gördük. Ölümlü trafik kazalarının yüzde 50 azaldığını gördük. Burada asıl amacımız bizim rakamı sıfıra indirmek." 

Muhterem İnce, geçen yıl başlattıkları kırmızı düdük kampanyasının sürdüğünü, çocukların bu kampanyada büyük rol oynadıklarını belirterek, "Çocuklarımız bu bayramda da buna ek olarak sürücülere, anne ve babalarına karne vererek bir çalışmaya daha katkıda bulunuyorlar. Çocuklarımızın verdiği bu karneleri sosyal medyada paylaşmaları ile çok sayıda beğeni alırlarsa ilk 100 çocuğumuza bisiklet edeceğiz. Böyle de bir kampanyamız var. İnşallah bu çalışmaları basının da desteğiyle güzel sonuçlar almayı istiyoruz." şeklinde konuştu. 

Uygulamaya Çanakkale Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Albay Emrullah Büyük, Ayvacık Kaymakamı Cevat Çelik, Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner,Ayvacık Belediye Başkanı Mesut Bayram, Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan katıldı.

390 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri