5000 KİŞİLİK NÜFUS VE 18 NOLU SAĞLIK OCAĞI
Tarih : 2019.08.07  10:07:04
Akçay Cumhuriyet mahallesinde çok yakın zaman diliminde açılan 18 NOLU SAĞLIK Ocağına atanan Doktor MİHRİCAN ÇAKMAK ,”5000 nüfuslu yerleşik Cumhuriyet mahallesi sakinlerine gereği kadar hizmette olduğumuzu duyurmak için basın desteği kaçınılmazdır” dedi.

Elazığ, Fırat Üniversitesi Tıp fakültesi mezunu olan, Dr. Mihrican ÇAKMAK, Havran Toplum sağlığı biriminden Akçay’a atandı…

Hastayı tam olarak  dinlemeden, muayeneye başlamayan bir yapıya sahip,  Çakmak ”Yoğunluk yaşamıyoruz şu anda gelen hastalarımızın çoğu yazlıkçılar, yerleşik nüfus olarak büyük bir mahalle kesimine hitap  edebilmenin hazzını yaşamak, insanların sağlıklı yaşamla buluşturmak başlıca görevimiz” dedikten sonra, “bu duyum olayıdır. Yoğunluk oldukça ikinci doktor hatta ikinci  hemşire de verilir. Bu nedenle  şu anda eksiklerimizin gözükmesinin kaynağı yoğunsuzluktur..” dedi..

“Devletimiz, hiçbir şeyi esirgemiyor, yeter ki  mahalle sakinlerimiz, kendi sağlık ocaklarına sahip çıksınlar..” diyen  Dr. Mihrican ÇAKMAK  “Mesaimizin tümü  insan sağlığı  olduğunun bilincinde olarak,  saat mefhumu olmadan hizmete hazırız”  diyerek “tüm sakinleri isterlerse tanışma adına da bekliyoruz” dedi.

1270 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri