Tuzcumurat Mahallesi Doğal Gaza Kavuşuyor
Tarih : 2019.09.03  08:50:37
Edremit’in Tuzcumurat Mahallesi’nde doğal gaz altyapı çalışmaları hızla devam ederken; 2019 yılı yatırım planı kapsamında önünden doğalgaz hattı geçen daire sahiplerinin abonelik işlemlerine başlanacaktır. Doğal gaza abone olmak isteyen daire sahipleri 4 Eylül itibarıyla Aksa Balıkesir Doğalgaz Edremit Şubesi’nde işlemlerini başlatabilecek.

Edremit’in Tuzcumurat Mahallesi’nde yapımı planlanan 23 kilometrelik doğal gaz altyapı çalışmasının, Eylül ayı içerisinde tamamlanması hedefleniyor. Mahalle genelinde 2,250 potansiyel aboneye hizmet verecek Aksa Balıkesir Doğalgaz’ın Edremit Şubesi ise 4 Eylül itibarıyla hizmet vermeye başlayacak. Bu kış doğal gazla ısınmak isteyen Tuzcumurat Mahallesi sakinleri, Aksa Balıkesir Doğalgaz Edremit Şubesi’ne başvurarak abonelik işlemlerini başlatabilirler.

Abonelik bedeli Bağımsız Bölüm için ödenmekte ve nakit ödemede tamamı peşin olarak tahsil edilmektedir. AKBANK, FİNANSBANK, GARANTİ, İŞ BANKASI VE YAPI KREDİ bankalarına ait kredi kartları ile 6 taksit şeklinde daire sakinlerine ödeme imkânı sunulmuştur.

Nasıl doğal gaz abonesi olabilirsiniz?

Abone işlemleri, kat maliki tarafından T.C. kimlik belgesi ve konuta ait müstakil tapu ile bizzat başvuru yapılmasıyla başlıyor. Ardından abone tarafından sertifikalı iç tesisat firmalarından biriyle anlaşma yapılarak hazırlanan proje onaya sunuluyor ve kat maliki ya da dairede kiracı oturuyorsa ilgili kiracı, Aksa Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş.’ye şahsen başvuru yaparak Gaz Kullanım Sözleşmesi’ni düzenliyor (Bu işlem sırasında T.C. kimlik belgesi, kiracı ise ikametgâh belgesi ve kira kontratının ibraz edilmesi gerekiyor). Sonrasında ilgili tesisat firması tarafından organize edilecek gün ve saatte tesisatın projeye uygunluğu Aksa Balıkesir Doğalgaz Dağıtım A.Ş. teknik personeli tarafından kontrol ediliyor ve doğal gaz uygunluk belgesi düzenleniyor. Tesisat onaylandığında, yetkili servisler tarafından cihazların gerekli ayarları yapılıyor ve abone doğal gaz kullanmaya başlayabiliyor. Servis kutusu olmayan binaların doğal gaz kullanması mümkün olmadığı için; bina içi doğal gaz tesisat dönüşümüne başlanmaması gerekiyor. 

Aksa Doğalgaz Hakkında

Faaliyet alanında yer alan 27 il, 180 ilçe ve beldede yaklaşık 15 milyon nüfus, 4,8 milyon potansiyel aboneye hizmet veren Aksa Doğalgaz; Türkiye’nin en büyük özel doğal gaz dağıtımcısı konumunda bulunmaktadır. “Şehirler Doğal Gazla Nefes Alıyor” sloganıyla yatırımlarını Türkiye’nin her yerine hızla ulaştırmayı amaçlayan Aksa Doğalgaz, genişleyen dağıtım bölgeleri ve yatırımlarıyla ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürmektedir.

 

Bilgi içinLevent Üstüner – leventu@balikesirgaz.com.tr – 0266 374 20 01

1591 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri