Felsefe yolcuları Edremit Bostancı köyünde bir araya geldi
Tarih : 2019.09.06  08:49:03
Edremit’in Bostancı köyünde konağa dönüştürülen bir evde felsefe toplantıları başladı. Zeynep Ergin’in sahibi olduğu ve Kağan’ın konağı adı verilen evin bahçesindeki toplantıda, Prof.Dr. Sefer Örçen, yeryüzünün oluşumu ile ilgili bilgiler verirken, toplantıya çok sayıda felsefe yolcusu katıldı.

 İlçeye 4 kilometre uzaklıktaki Bostancı köyünde satın aldığı köy evini konağa çeviren Zeynep Ergin, felsefeden şiir ve edebiyata kadar değişik toplantılara ev sahipliği yapmaya  başladı. Dün de, kendilerine felsefe yolcuları adını veren grup, Prof. Dr. Sefer Örçen’in dünyanın oluşumu ile ilgili söyleşi programına katıldı. Kağan’ın Konağı adı verilen evin bahçesinde düzenlenen söyleşi ilgi gördü. Toplantıların devam edeceğini anlatan konak sahibi Zeynep Ergin,” Bostancı köyünde, Kağan’ın konağı diye bir yer yaptım. Eski bir köy evini aldım restore ettim. Amacım, burada felsefe, edebiyat, şiir, bilimsel etkinliklere ev sahipliği yapmak. Bu güne kadar değişik toplantılara ev sahipliği yaptık. Bu gün de burada Prof.Dr. Sefer Örçen hocamızın dünyanın kuruluşu ile ilgili bir sunumu var. Peşinden de bir caz dinletisi olacak. İnşallah, bu etkinlikler devam edecek. Konuklarımıza teşekkür ediyorum” dedi. Kedilerine felsefe yolcuları adını verdiklerini anlatan Bedriye Sert de, “ Yetişkinlerle felsefe çalışmaları yapıyoruz. Her hafta düzenli toplantılarla çeşitli filozofların düşüncelerini ele alıyoruz. Onlar üzerinde bizde kafa yorup fikir yürütüyoruz.  Böylece, kendimizi geliştirmeye, dünya düşünce tarihi üzerinde kafa yormaya devam ediyoruz” dedi.

Konuklardan Ayşe Çelik ise, “ Arkadaşlar çok güzel etkinlikler yapıyorlar. Zaman zaman fırsat buldukça katılıyoruz. Çok mutlu oluyoruz. Güzel şeyler konuşuluyor, dünyamızla ilgili, geleceğimizle ilgili. Bu gün de Kağan’ın konağında bu toplantı yapıldı. Bu konakta çok harika bir yer. Bu toplantılar çok güzel” dedi. Füsun Çakmak da, “ Burhaniye felsefe yolcuları 2019 açılışını Edremit Bostancı köyünde Zeynep hanımın Kağan’ın konağında gerçekleştiriyoruz. Prof.Dr.Sefer Örçen’in yeryüzünü anlattığı bu güzel günde güzel dostlarımız var. Edremit’ten, Altınoluk’tan. Güre’den, Burhaniye’den, Ayvalık’tan gelen misafirlerimizle çok güzel birliktelik içindeyiz” dedi.

 

346 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri