Hırsızı ayakkabısı yakalattı
Tarih : 2019.09.11  09:18:35
Balıkesir'in Gömeç ilçesinde meydana gelen hırsızlık olayında, ayakkabı izinden yola çıkan polis titiz çalışması sonucunda zanlıları yakaladı. SUAT SALGIN (AYVALIK)

Gömeç İlçe Emniyet Amirliği Polis ekipleri; 2 adet Motosiklet Hırsızlığı olayı ile ilgili olarak Polis Merkezi Amirliği ekiplerince 100'e yakın kamera görüntüsü inceledi. Yapılan incelemelerde bir şahsın ayakkabısından yola çıkılarak yapılan çalışmalar sonucu zanlı yakalanırken, çalıntı motoskletler de sahiplerine teslim edildi.

Alınan bilgiye göre; Kemalpaşa Mahallesinde Balıkesir plakalı motosiklet, 07.09.2019 tarihinde ise Mithatpaşa Mahallesinde yine Balıkesir plakalı motosikletlerin çalınması olayları ile ilgili yapılan araştırmalar esnasında, her iki olayda şüphelinin kamufle olmak amacıyla yüzünü gizlediği, şüphelinin farklı kıyafetler giydiğini belirleyen Gömeç Polisi; her iki olayda da şüpheli şahsın aynı ayakkabıyı giydiğini 100'e yakın kamerayı detaylı olarak incelemesi sonucu tespit etti.

Gömeç İlçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından suç analizi yapılarak derinleştirilen çalışmalar sonrası her iki olayda da ayrıştırıcı tek özellik olarak göze çarpan ayakkabılar üzerinden yola çıkan ekipler şüphelinin M.G. olduğunu belirlemelerinin ardında şüpheliyi yakalayarak adli makamlara sevk etti.

Gömeç polisi,  çalınan motosikletlerin de Burhaniye İlçe Emniyet Müdürlüğüyle yapılan koordineli çalışma sonrasında bulunarak sahiplerine teslim etmeyi de ihmal etmedi.

144 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri