Ayvalık’ta denizde kaybolan yaşlı kadın her yerde aranıyor
Tarih : 2019.09.11  09:19:28
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde, denize serinlemek için giren 81 yaşındaki kadının kaybolmasının ardından İlçe Jandarma Komutanlığı ile Sahil Güvenlik ekipleri alarma geçti.

Alınan bilgiye göre; Ankara’dan Ayvalık’ın Küçükköy Mahallesi’ne bağlı Sarımsaklı mevkiine gelen Yurdanur Altun (81) isimli kadın,  73 ve 65 yaşlarındaki kardeşleriyle serinlemek amacıyla denize girdi.

Saat 15.00 sıralarında denizden çıkmak için kardeşlerinin yanından ayrıldığı öğrenilen yaşlı kadının kardeşleri saat 15.20 sıralarında denizden çıktıklarında ablaları Yurdanur Altun’a ait kıyafetlerinin sahilde olduğunu gördü.  Ancak yaptıkları aramalarda ablalarını bulamayan iki kardeş, durumu Ayvalık İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesindeki Küçükköy Jandarma Karakol Komutanlığı’na bildirdi.

Hemen harekete geçen jandarma ekipleri yaşlı kadını bulabilmek için seferber oldu. 81 yaşındaki Yurdanur Altun’un bulunması için geniş kapsamlı bir arama başlatan jandarma ekiplerine Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesindeki ekiplerle, AFAD ve AKUT timleri de katıldı.

10 asayiş timi, 2 sahil güvenlik botu, 2 dalgıç timi, 1 iz takip köpeği ve 1 mini İHA ile sürdürülen arama-kurtarma çalışmaları sabaha kadar sürdü.

Yapılan arama-kurtarma çalışmaları halen daha tüm hızıyla sürerken, şu ana kadar yaşlı kadınla ilgili herhangi bir ize rastlanamadığı öğrenildi. SUAT SALGIN (AYVALIK)

294 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri