İlkokuldan Milli Kültür Müzesi
Tarih : 2019.11.07  10:34:46
Edremit Kadıköy Mehmet Refii Terzioğlu ilkokulu 4. Sınıf öğretmen ve öğrencileri okullarında Milli Kültür Sergisi açtılar.

Balıkesir Valisi  Ersin YAZICI himayesinde başlatılan BENGİ projesi kapsamında yapılan çalışmada öğretmen ve öğrenciler geçmişte kullanılan ve artık tarihi bir kimliği olan objeleri  4.sınıf öğrencileri yöresel kıyafet giyerek sergilediler.

100 yıllık seccadeden, 50 yıllık Haşhaş dibeğine kadar uzanan Milli Kültür Müzesi, çocukluklarını hatırladıklarını söyleyen yetişkinler ve  anne babalarının ya da aile büyüklerinin çocuk iken sıkça kullandıkları tabak, bardak, kaşık, duvar halısı, patik, radyo gibi eşyalarını gören öğrenciler ve veliler  tarafından çok beğenildi. "Geçmişine sahip çıkmayan bir nesil geleceğini şekillendiremez" mesajını veren Milli Kültür Müzesi 4-8 Kasım tarihleri arasında ziyaretçilerine açık olacak. Sergi açılış törenine Kadıköy Leman Akpınar Ortaokul müdürü Kural Eken, Saniye Balya Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Yücel Mercan, Zehra Baysal Anaokulu müdür vekili Mehmet Bencik, Yolören Esin Akpınar ilkokulu müdürü Hüseyin Oktay ve Yolören Esin Akpınar ortaokul müdürü Bünyamin Sarı katıldı. Değerlerimiz ve kültürümüz bizim için çok önemli diyen Kadıköy Mehmet Refii Terzioğlu İlkokulu okul Müdürü Nazan Özateş projenin mimarları olan sınıf  öğretmenleri Aysu Evren Cengiz, Nermin Dülger,  Fadime Koçak, Sevinç Atılmış ve Havva Özgür adlı öğretmenlerine çok   teşekkür ederek buna benzer güzel çalışmaların devam edeceğini belirtti.

175 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri