TİCARET ODASI BAŞKANLARINDAN FIRSATÇILARA SERT TEPKİ
Tarih : 2020.03.16  09:26:18
Edremit Ticaret Odası (ATO) Başkanı Coşkun Salon ve Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın , tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ü fırsat bilerek haksız fiyat artışı yapan firmalara tepki göstererek, cezai işlem uygulanacağını söylediler.

Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun Salon tarafından yapılan açıklamada “Ortaya çıkan yeni tip Koronavirüs (Covid-19) isimli hastalık sonrasında Edremit Ticaret Odası olarak, söz konusu durumdan istifade ederek ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı odamız olarak disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksızlıkları yapan firmalara hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz. Herkes bilmeli ki; vatandaşı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız” dedi.

ATO BAŞKANI BÜYÜKÇIVGIN’DAN GÜN KRİZİ FIRSATA ÇEVRİME GÜNÜ DEĞİLDİR

Ayvalık Ticaret Odası (ATO) Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, beraberinde ATO Genel Sekreteri Ahmet Baç ile birlikte yaptığı açıklamada, Türkiye’nin zor günlerden geçtiği ve bu zorluklara karşı her vatandaşın birbirine kol kanat germesi gerektiğini savundu. 

Çin’de ortaya çıkan ve hızla tüm dünyaya yayılan Koronavirüs’ün Türkiye’de de görüldüğünü hatırlatan Mustafa Büyükçıvgın, “Bu virüsün ülkemizde görülmesi üzerine hükümetimiz hızla etkin önlemler aldı. Sağlık Bakanlığımız ve Bakanımız başta olmak üzere Ticaret Bakanımız, Milli Eğitim Bakanımız ve diğer tüm bakanlarımız süreci samimiyet ve beceriyle yönetmektedir. Ayvalık Ticaret Odası olarak üzerimize düşecek her türden göreve hazır olduğumuzu da beyan ve taahhüt ederiz.” dedi. 

Yetkililerin samimiyet ve beceriyle yönettikleri bu süreçten zarar görmeden çıkabilmek esnafından, tacirine, sanayicisinden kurum ve kuruluşlarına kadar herkesin samimi gayretleriyle mümkün olabileceğini savunan Büyükçıvgın, “Gün, krizi fırsata çevirme günü değildir. Gün, bir kere daha kader birliği ederek bir araya gelme günüdür. Biz tüm dünyada yaşanmakta olan Koronavirüs salgınını fırsat görüp de ürünlerinde haksız fiyat artışı yapan firmalara karşı odamız disiplin mekanizmalarını çalıştıracağımızı ve bu haksız fiyat artışına tenezzül eden firmalara, mevzuatlarda hükmedildiği hâliyle hak ettikleri cezaları vereceğimizi bir kez daha buradan kamuoyuna duyururuz. Bu kritik süreçte fırsatçılık yapan firmaların oda ve borsalarımıza ihbar edilmesi önem arz etmektedir” ifadelerini kullandı. 

“VATANDAŞLARIMIZI MAĞDUR EDENLERE KARŞI SESSİZ KALMAYACAĞIZ”

Basiretli, dürüst firmaları fırsatçılardan ayıracak olan bu sınavda ayrı gayrı olmayacağını kaydeden ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, “Mesele insandır ve insana dair, yaşama dair bu hususta vicdani olmayan bu türden fiillere tahammül edilemez. Herkes bilmeli ki vatandaşlarımızı mağdur edenlere karşı sessiz kalmayacağız” diye konuştu.

 

1583 kez okundu
Dier Yerel Haberler Haberleri