Ayvalık AK Parti’de deprem
Tarih : 2020.07.14  15:35:09
Balıkesir’in Ayvalık, Gömeç, Burhaniye, Karesi ve İvrindi ilçelerinde Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) ilçe başkanları görevlerinden ayrılma kararı aldı. Bu kararı alanların arasında bulunan ve 8 yıldan bu yana Ayvalık’a dev hizmetlerin gelmesinin önünü açmasıyla gönüllerde taht kuran AK Parti Ayvalık İlçe Başkanı Hakan Kayaalp’in görevini kendi isteğiyle sona erdirmesi, partililer tarafından büyük bir üzüntüyle karşılandı.

AK Parti iktidarıyla gerek devletin tüm olanaklarını gerekse de 10 yıldır Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Ak Partili belediye başkanları tarafından yönetilmesi sebebiyle Büyükşehir yatırımlarının Ayvalık’a kazandırılmasında kilit rolü bulunan Hakan Kayaalp muhabirimize yaptığı açıklamada, yoğun tempodan biraz olsun uzaklaşmak adına bu kararı aldığını söyledi.

Partisinin ilçe teşkilatının Eylül ayı içerisinde yapılacak olan seçimlerinde de aday olmayacağını kaydeden Kayaalp, “Çok şükür ki araya küçük bir ayrılık girmesine rağmen toplam 8 yıllık görevimiz süresince ben ve ilçe yönetimimizdeki arkadaşlarımız yaşadığımız ilçemiz olan Ayvalık’a dev yatırımların getirilmesine vesile olabildik. Oluşturduğumuz bu sinerjiyle Cumhurbaşkanımız ve partimizin Genel Başkanı olan değerli liderimiz Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın çizdiği yolda hareket ederek AK Parti iktidarının birçok yatırımını Ayvalık’a getirilmesini sağladık. Yine Bütünşehir yasasıyla Balıkesir’in büyükşehir haline getirilmesiyle 10 yıldan bu yana Ak Partili belediye başkanlarımızla kurduğumuz güçlü ilişkiler sonucunda da Ayvalık’ımıza Balıkesir’de dev hizmetleri getirmeyi başardık. Ben ve arkadaşlarım görevimizi en iyi şekilde yapmış olmanın derin hazzını yaşıyoruz. Bu aşamadan sonra 8 yıldır yoğun çalışma temposu nedeniyle aileme ve kendime biraz olsun zaman ayırabilmek adına bu kararı aldım. Ama her zaman davamızın lideri olan Cumhurbaşkanımız ve dünya lideri olarak gönüllerde taht kuran Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çizdiği yoldan asla ayrılmadan partimizin başarısı için tüm gücümüzle çalışmalarımız sürecektir. Bu duygularla bizlere her zaman destek veren değerli partililerimiz olmak üzere Ayvalık halkına sonsuz şükranlarımı sunar, bu bayrak yarışında bizden sonra gelecek olan arkadaşlarımıza başarılar dilerim. “ diye konuştu. SUAT SALGIN (AYVALIK)

4058 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri