CENGİZ BALKAN’DAN İDDİALARA YANIT
Tarih : 2020.07.20  13:28:09
Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan gazetemizin 16 Temmuz 2020 Perşembe günkü sayısında yayınlanan ‘Küçükkuyu’da CHP’li Başkana Soruşturma’ başlıklı haber sonrası yaptığı açıklamada, iddiaların tamamen asılsız ve siyasi amaç taşımakta olduğunu, bu iddiayı dile getiren şahıs hakkında yargı yoluna gidileceğini söyledi.

Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan yaptığı yazılı açıklama şunları söyledi: “Gazetenizin 16 Temmuz 2020 tarihli ve 7826 sayılı nüshasında, “Küçükkuyu’da CHP’li Başkana Soruşturma” başlığı ile yayınlanan haberde, hakkımda göreve kötüye kullanma iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğu belirtilmektedir.

İçişleri Bakanlığı müfettişleri tarafından zaman zaman denetim ve şikayetler üzerine soruşturmalar yapılması olağandır. Ancak iddia edildiği gibi hakkımda Cumhuriyet Savcılığına görevi kötüye kullanma iddiasıyla yapılmış bir suç duyurusu bulunmamaktadır. Bu haber tamamen asılsız ve siyasi amaç taşımakta, şahsımın ve belediyemin yıpratılması ve kötülenmesi maksadı güdülmektedir. Bu iddiayı dile getiren şahıs hakkında da ayrıca yargı yoluna gidilecektir” dedi.

2007 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri