EDREMİT'TE OTO GALERİCİLERİ SİTESİ AÇILIYOR
Tarih : 2020.10.09  10:13:16
Edremit Organize Sanayi Bölgesi Kuruçay mevkiinde bulunan Türk Kızılayı Yeni Sanayi Sitesi’nin bir bölümünde oto galericiler sitesi açılıyor.

Yıllarca  Edremit'te   eksikliği  hissedilen bu önemli gelişme, oto alım satımı yapan esnaflar tarafından  memnuniyetle karşılandı.

Geçtiğimiz gün Türk Kızılayı Edremit Şube Başkanı Himmet Bora, Türk Kızılayı Edremit Sanayi Sitesi'nde oto alım satımı yapan esnaflar ile bir araya  geldi.

Oto galeri esnafıyla görüşen Kızılay Edremit Şube Başkanı Himmet Bora yaptığı açıklamada;  "Kızılay'ımza  ait sanayi sitesi dükkânlarımızdan  karşılıklı 2 blok, 100 ve 160 m2 den oluşan 40 adet dükkânımızı, oto alım satımı yapan esnaflarımızla konuşup onlara kiraya vermeyi düşünüyoruz.

Bu şekilde sitemizin bir sokağında sadece oto galerici ve otomotiv ile ilgili faaliyet gösteren esnaflarımız olacak. Ayrıca Sanayi sitemize bir noter ve oto ekspertiz yapan firmaları getirmeyi planlıyoruz" dedi.

Edremit'te oto alım satımı yapan esnaflar adına konuşma yapan Mümin Acar, "Cumhurbaşkanımız  tarafından onaylanan ve resmi gazetede yayına giren yönetmeliğe göre apartman altında galeri açılmasının önü tamamen kapandı ve ayrıca işyeri olmayan esnaf oto alım satımı  yapamayacak. Bizlerde Edremit’te bulunan galerici arkadaşlar ile bir araya gelerek Türk Kızılayımızın  sunduğu bu imkândan  yararlanarak dükkanları kiralamayı  düşünüyoruz.

Bu vesile ile Oto galeri esnafımızı bir araya getirterek yıllarca  kurulmayan ayrı bir galericiler sitemiz kurulmuş olacak. Galericiler sitemiz ile birlikte oto galericiler olarak dernekleşme yolunda da önemli bir adım atmış olacağız.

Sitemizde noter ve oto ekspertiz gelmesi ile birlikte işlerimiz daha hızlı bir şekilde yürüyecek.

Oto alım satımı yapan tüm esnaf arkadaşlarımı bu fırsattan yararlanmaya davet ediyorum.

Bizlere böyle güzel bir imkânı sunan kara gün  dostu Türk Kızılayı' mıza ve Başkanımız  Himmet Bora çok teşekkür ediyorum" dedi.

 

1162 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri