Ayvalık’ta sessiz sedasız yılbaşı
Tarih : 2021.01.04  18:01:55
Balıkesir’in Ayvalık ilçesinde; Koronavirüs ile mücadele kapsamında yılbaşı nedeniyle uygulanan 80 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasına vatandaşlar büyük oranda riayet etti. Market, fırın, kuruyemiş ve unlu mamul satışı yapanların açık olduğu ilçede, yılın ilk saatleriyle hafta sonunda cadde ve sokaklarda derin bir sessizlik hâkim oldu.

Dünyada ve ülkemizde artan Covid19 vakaları nedeniyle 6 aylık bir aranın ardından yeniden başlayan sokağa çıkma yasakları kentleri adeta hayalet şehirlere çevirdi.

Ayvalık’ta da gündelik hayatta binlerce insanın yer aldığı Cumhuriyet Meydanı, Atatürk ve Talatpaşa caddeleri başta olmak üzere ilçenin her yerinde sokağa çıkma yasağına vatandaşların tam bir uyum sağladığı gözlendi.

Kentte uygulanan istisnalar doğrultusunda tedarik zinciri içerisinde yer alan market, bakkal, kuruyemişçi gibi yerler açık tutuldu.

Bazı vatandaşların sabah saatlerinde evinin yakınındaki işyerlerinden kısa süreli alışveriş için sokağa çıktıkları görülürken, ilçe genelinde polis ve jandarma ekipleri sokaklarda devriye görevlerini yerine getirerek yasaklara ihlal eden vatandaşlara yönelik uyarı ve cezai müeyyideleri uyguladı.

Ayvalık’ta simit fırını işletmecisi Emircan Bilir, yılbaşında sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında vatandaşlara hizmet vermekten duyduğu memnuniyeti ifade ederek, vatandaşların yeni yılını kutladı.

Ayvalık Belediyesi’nde çalışan personel Levent Aygören de Covid19 salgına karşı alınan tedbirler kapsamında ilçe halkı evlerindeyken, kendilerinin de onlara hizmet verebilmek için çabaladıklarını ve bundan da gurur duyduklarını söyledi.

1026 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri