ETO İLE T. HALK BANKASI ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI
Tarih : 2021.01.06  09:32:30
Türkiye Halk Bankası Genel Müdürü Osman ARSLAN ile TOBB Başkanı M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU'nun imzalarıyla Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü hayata geçirildi. Edremit Ticaret Odası üyelerinin finansman ihtiyaçlarının karşılanarak, içinde bulunduğumuz zorlu süreci daha rahat atlatabilmeleri için Edremit Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun SALON ile Türkiye Halk Bankası Edremit Şubesi adına ise Şube Müdürü Abbas Sabri ÇOLAK arasında Paraf kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolü imzalandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Edremit Ticaret Odası Başkanı Coşkun SALON; “Edremit Ticaret Odası” olarak üyelerimizin içinde bulunduğu bu zorlu süreci daha rahat atlatması için elimizi taşın altına koyarak çalışmalarımızı aralıksız sürdür-düğümüz bu dönemde Türkiye Halk Bankasıyla da Paraf Kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolünü imzaladık. Yine 10 gün kadar önce Ziraat Bankası ile de benzer bir protokol imzalamıştık. İmzalamış olduğumuz söz konusu protokollerin üyelerimizin büyük sıkıntılar yaşadığı bu zorlu dönemde finansman ihtiyacını karşılarken, üretimde ve ticarette de devamlılığı sağlayacağına inanıyorum. İmzalamış olduğumuz Paraf kredi Kartı Tedarik Zinciri Finansmanı Protokolüyle:

· Alternatif tahsilat ve ödeme yöntemi,

· Çek, Senet, Teminat Mektubu vb. ürünlere alternatif oluşturarak süreçleri sadeleştirme,

· POS üzerinden yapılacak satışlarda satıcıya tahsilat garantisi sunma, eşit taksitli/vadeli mal ve hizmet satışlarının tahsilatını banka garantisi ile yapabilme,

· Avantajlı fiyat ve vadelendirme avantajı sunma, mal ve hizmet alımları eşit taksitli veya esnek vadeli olarak gerçekleştirilebilme, alıcı firmalar 540 güne varan vadeye kadar işlem yapabilme,

· Mal ve hizmet alımları için nakit taşıma ihtiyacını ve riskini ortadan kaldırma,

· Tek karta çoklu limit yönetimi; aynı kart ile kapalı devre ve genel limit kullanım imkanı,

· Öngörülebilir maliyet gibi imkanlar sunmaktadır.

Artan koronavirüs vakaları nedeniyle yeni tedbirlerin alındığı bu dönemde üyelerimiz için büyük avantaj sağlayacağına inanıyor, imzalanan protokolün tüm üyelerimize ve KOBİ'lerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

1728 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri