BALIKESİR AK PARTİ’DE COŞKULU KONGRE
Tarih : 2021.02.11  09:35:53
Balıkesir AK Parti 7. Olağan İl Kongresi dün Kurtdereli Spor Salonu'nda büyük bir coşkuyla gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı olarak bağlandığı kongreye tek liste ile gidilirken Başkan Ekrem Başaran güven tazeledi.

Kongreye Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da katıldı. Kongreye canlı bağlanan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan; AK Parti Balıkesir İl Başkanlığına, tüm yönetime ve Balıkesirlilere hitaben konuşma yaptı.

Salonu dolduran AK Parti’liler, büyük bir birlik ve beraberlik örneği sergiledi.

 

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran kongrede yaptığı konuşmada; “Kongremize canlı yayın bağlantısıyla teşrif eden Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan' a şükranlarımızı sunuyor, her daim Reisimizin ardından gelerek engelleri aşmak için elimizden gelen tüm gayreti göstereceğimize söz veriyoruz. Elhamdülillah kongrelerimizi teşkilatımızın bayram günü, düğün günü kabul eden bir aile olarak düğünümüzü coşkuyla gururla gerçekleştiriyoruz” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 2023 seçimlerinin AK Parti için önemini vurgu yaparak, bu süreçte tüm teşkilat mensuplarının canla başla çalışacağını dile getirdi. Dağ, Kurtdereli Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Balıkesir 7. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, kongrelerde helalleştiklerini ve geleceğe dönük plan ve projeleri ortaya koyduklarını ifade etti.

Hamza Dağ, konuşmasını şu sözlere yer verdi: "20 yıl boyunca bir kere olsun yorulma düşünmeyen, sokak sokak, cadde cadde, seçimde ve seçim dışında partimizi ve liderimizi anlatan ve bu 20 yıl boyunca hem e-muhtırada, hem Gezi'de, hem de 17-25 Aralık gibi yolsuzluğa büründürülmüş darbe girişiminde, 15 Temmuz'da, bir kere olsun 'acaba' demeyen, bugün şu salonda olan ve aynı zamanda bu 20 yıl boyunca hizmette bulunup da bu salona gelemeyen gençlik kolları, kadın kolları, ana kademe, mahalle başkanları, hepinizden Allah razı olsun diyorum. Balıkesir'in bir önceki kongresini hatırlıyorum. O gün de Sayın Cumhurbaşkanımızdan önce bir konuşma yapmıştık. Hatta biraz uzayınca dedim ki 'Genel başkan yardımcılarının görevlerinden biri de genel başkan girinceye kadar salonu hazırlamaktır. Bu da görevlerimizden biri' demiştik. Şimdi o kongreden bu döneme 5 vekilli bir Balıkesir'imiz var. Büyükşehir Belediyesini kazanmış bir Balıkesir'imiz var. Tüm teşkilatıyla büyükşehir belediye başkanı, ilçe belediye başkanları, il başkanımız, önceki dönem milletvekillerimiz, birlik ve beraberliğin nasıl bir netice getirdiğini Balıkesir 2018 seçimlerinde ve belediye başkanlığı seçimlerinde gördü” diye konuştu. Dağ; kongrede, salonda oluşan tabloyu canla başla sürdürmeleri gerektiğini ifade ederek;  "2023 seçimleri, bugüne kadar AK Parti'nin girdiği seçimlerin en çetini olacak. Onun için her bir kardeşimizle, teşkilat mensubumuzla inşallah canla başla uğraş vereceğiz” dedi. 

 

1184 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri