Balıkesir Susurluk yolu trafiğe açıldı
Tarih : 2021.02.17  18:08:07
4 gündür devam eden yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle trafiğe kapanan Balıkesir-Susurluk yolu kapanmıştı. Balıkesir Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Balıkesir-Bursa karayolunda Balıkesir Susurluk arasında tipi şeklinde yağan kar nedeniyle gece yarısı kayan araçlar yüzünden bazı noktalarda kapanan karayolu valiliğin koordinesinde yoğun bir şekilde çalışılması sonucu kapalı olan karayolu çift taraflı olarak trafiğe açıldı.

Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir’de kar yağışının başlamasıyla birlikte bin 178 personel ve 475 araçla; kar küreme, tuzlama ve yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, şehirde 4 gündür yoğun bir şekilde devam eden kar yağışı ve tipi nedeniyle kapanan Balıkesir-Susurluk Karayolu’ndaki çalışmaları yerinde inceledi.

Uzun süre kapalı kalan yoldaki vatandaşlara kumanya ve benzin desteğinde bulunulduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, “Valiliğimiz, Büyükşehrimiz, Karayolları, AFAD, kaymakamlıklarımız ve ilçe belediyelerimiz ile koordineli halde çalışmalarımız sürüyor. Değirmenboğazı mevkiindeki orta refüjdeki bariyeri kaldırarak yolun açılması ve trafiğin rahatlaması için gereken müdahaleleri yaptık. Tuzlama çalışmalarımız da sürüyor” dedi. 

673 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri