6 ilçeye daha Acil Hizmet İstasyonu müjdesi
Tarih : 2021.05.23  14:06:40
Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey, 6 ilçeye daha Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarının yapılması için gerekli bakanlık onayının çıktığını bildirdi.

Milletvekili Canbey, daha önce Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Semih Korkut’u ziyaret ederek Balıkesir’e yapılacak acil hizmet noktaları ile ilgili değerlendirmede bulunmuş ve Acil Hizmetleri İstasyonunun yapılacağı noktaların Altıeylül, Karesi, Manyas, Sındırgı, Edremit, Bandırma, Erdek, Burhaniye, Dursunbey ve Bigadiç olacağını belirtmişti.

Şehrimiz için çalışıyoruz

Balıkesir’e yapılan ve yapılacak yatırımları takip eden Canbey, bu defa da Acil hizmet istasyonları ile ilgili süreci takip gederek Balıkesirlilere 6 istasyonun daha onaylandığı müjdesini verdi. AK Parti Balıkesir Milletvekili Dr. Mustafa Canbey yaptığı açıklamada, “Şehrimizin hem Hastane hem Acil Sağlık İstasyonu hem de ambulans ihtiyaçlarının karışlanması için İl Başkanımız, Milletvekili arkadaşlarımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımızla birlikte yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Yatırımları an be an takip ediyoruz. Balıkesir pandeminin getirdiği olumsuzluklara rağmen güzel yatırımlar alıyor” diye konuştu.

Sağlık alanında yatırımlarımız sürüyor

Sağlıkta AK Parti döneminde devrim niteliğinde değişimler yaşandığını ifade eden Milletvekili Mustafa Canbey, “Marmara Adası, Sındırgı ve Gömeç Devlet hastanelerinin yatırım süreci tamamlandı. Susurluk Devlet Hastanesi inşaatına başlandı. Edremit Devlet Hastanesi ile Merkez’de Devlet Hastanesi’nin proje süreçleri devam ediyor. Balıkesir’de sağlık alanında başka yatırımlarımız da var. Şehrimize yatırım yapmaya devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya teşekkür ediyorum.” Şeklinde konuştu.

499 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri