EDREMİT YAZ SEZONUNA HAZIR
Tarih : 2022.05.10  15:47:12
Yaz sezonunda bir milyonu aşan nüfusu ile büyük bir metropol haline gelen Edremit ilçesinde sezon hazırlıkları dört bir koldan yoğun bir şekilde sürüyor. Özellikle koronavirüs pandemisi nedeniyle turizm sezonunda 2 yılıdır yaşanan kısıtlamaların bu yıl tamamen kalkması ile Edremit Belediyesi kenti turizm sezonuna hazırlamak için kolları sıvadı. Atyapı ve üst yapı çalışmalarından, sinekle mücadeleye, park bahçe düzenlemelerinden doğalgaz nedeniyle bozulan yolların yapımına kadar 47 mahallede yoğun bir çalışma yürütüyor.

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, “Turizmin en yoğun olduğu sahil mahallelerimizden en uzaktaki kırsal mahallelerimize kadar 160 bin Edremitli için çalışmaya devam ediyoruz. Yaz mevsiminde binlerce yurttaşın tercih ettiği kentlerden olan güzel Edremitimizde hemşehrilerimiz ve yaz sezonunda ağırladığımız binlerce yurttaşımıza sorunsuz, tertemiz ve pırıl bir kent için ekiplerimiz dört koldan çalışıyoruz. Kuzey Ege’nin incisi Edremit’imizi güzel, mutlu ve aydınlık yarınlara taşımak için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.  

DOĞALGAZDAN BOZULAN YOLLAR DÜZENLENİYOR

Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Edremit kent genelinde çalışmalar dört koldan devam ediyor. İlkbahar mevsiminin gelmesi ile ilçe merkezinden başlayarak sahil mahalleri ve kırsal mahallelere kadar altyapı, yağmur suyu drenaj hatları ile üst yapıda kilit parke taş döşeme, asfaltlama çalışmaları yapılıyor. Edremit merkezinde doğalgaz çalışması nedeniyle kazılan cadde ve sokaklarda yenileme çalışmaları tüm hızı ile devam ediyor.

Edremit Belediyesi Fen İşleri Müdürü Abdullah Kesici, Başkan Selman Hasan Arslan’ın talimatları doğrultusunda çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğini ifade etti. Müdür Kesici; “Edremit şehir merkezinde doğalgaz çalışmaları devam ederken Balıkesir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Baski ile korodinasyon içerisinde yürüttüğümüz alt yapı yenileme çalışmalarımız da hızla ilerliyor.  Kent merkezinde doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozulan cadde ve sokaklarımızda su ve yağmur suyu drenaj hattı yenileme çalışmaları devam ederken çalışmaların bittiği noktalarda da taş döşeme çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kentlilerimizin mağdur olmaması için en kısa sürede çalışmalarımızı tamamlayarak caddelerimizi alt ve üst yapısı ile yepyeni bir hale kavuşturacağız” dedi.

SİNEKLE ve HAŞARE İLE HIZLI VE ETKİN MÜCADELE

Edremit Belediyesi ilçe genelinde sinek ve haşere ile mücadele çalışmasını dört mevsim ara vermeden sürdürüyor. Havaların ısınmasıyla birlikte toplum sağlığını tehdit eden sivrisinek, karasinek ve haşerelere karşı vatandaşların rahat bir yaz geçirmesi için şehir genelindeki ilaçlama çalışmalarını artırarak sürdürüyor.

Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, dereler, çaylar, sulak alanlar, fosseptik bacaları, rögarlar, çöp konteynerleri, park ve bahçelerde ilaçlama çalışması aralıksız devam ediyor.

YEŞİL ALANLARA BAHAR BAKIMI 

Edremit Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ilçe genelindeki parklarda ve yeşil alanlardaki çalışmalarına ilkbahar mevsimi ile hız verdi. 

Edremit Belediyesi ilkbahar mevsimi ile birlikte kent genelindeki yeşil alanlardaki çalışmaları hızlandırdı. Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan’ın talimatıyla çalışmalar daha etkin bir şekilde yürütülmeye başlandı. İlkbaharın kendini göstermesi ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından Edremit genelindeki yeşil alanlar, cadde ve sokaklarda sıcaklığın artmasıyla birlikte büyüyen yabani otlar ekipler tarafından biçilerek çevresi ilaçlanıyor. Yaz sezonuna hazırlanan Edremit’te vatandaşın yoğun olarak kullandığı alanlar ve tespit edilen noktalar hariç, belirlenen program dahilinde tüm mahallelerde çevre düzenlemelerinin devam edeceği belirtildi.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ İLE MÜCADELE

Edremit Belediyesi kent estetiğini bozarak görüntü kirliliği yaratan ve trafiği güvensiz hale getiren yol kenarı reklam tabelalarını kaldırmak üzere karar aldı.

Edremit Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Mali Hizmetler Müdürlüğü Gelir Şefliği’ne bağlı ekipler Encümen Kararı ile Ocak ayından itibaren başladığı çalışmalara ilçe genelinde devam ediyor. Ekipler yapılan denetimler sonucu kent estetiğini bozarak görüntü kirliliği yaratan, trafik akışını güvensiz hale getiren ve insan sağlığı açısından da tehlike arz ettiği tespit edilen yol kenarlarındaki reklam tabelalarını kaldırıyor. Zabıta ve Fen İşleri Müdürlüğü koordinasyonuyla kentimiz genelinde sökülen tüm tabelalar Edremit Belediyesi şantiyesinde emanete alınıyor.

KIRSAL MERKEZ AYRIMI YOK

Toplam 47 mahallesi ile birçok ilden daha büyük bir konumda olan Edremit’te, merkez kırsal ayrımı yapılmadan çalışmalar tüm hızı ile devam ediyor.

Kent merkezinden turistik Zeytinli, Güre, Altınoluk ve Akçay Mahallelerine en uzaktaki Narlı, Bostancı ve Hacıarslanlar gibi kırsal mahallelere kadar belediye hizmetleri eksiksiz olarak ulaştırılıyor.

Kırsal mahallelerde yapılan çalışmalar ile yağmur suyu hatları yapılıp, dere yatakları temizlenirken, parke taş kaplamaları ile üst yapısı modern bir hale getiriliyor. Son olarak Mehmet Alan Mahallesi ve Güre-Yassıçalı Mahallesi’nde meydan düzenlemesi ve sokakları parka taş kaplaması yapıldı.

254 kez okundu
Diðer Yerel Haberler Haberleri