Uğur TARIMAN
tel tel - 11 eylül 2019
Tarih : 2019.09.11  09:35:15

BÜROKRASİ Mİ? YOKSA!!… 11 Temmuz 2018 tarihli sayımızda manşetten verdiğimiz haber, tee Ankara’ya ulaştı. Yazışma, çizişme derken bugünlere gelindi. Konuyla ilgili ÇEVRE ve ŞEHİRCİLİK Bakanlığı konuyu Balıkesir Valiliği’ne bildirdi. Balıkesir Valiliği de konuyu Balıkesir  İl Çevre ve Şehircilik  Müdürlüğü’ne aksettirdi. Bu Müdürlük söz konusu Özil Beton Santrali hakkında çıkartmış olduğu ruhsatın iptali kararını, Edremit Belediyesi’ne  yazı ile bildirdi. Yani şu anda top EDREMİT BELEDİYESİ’NDE…

Edremit Belediyesi, İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün bu yazısını hangi tarihte tebellüğ etmiştir? İster bir ay, ister bir gün önce tebellüğ  etmiş olsun, NE GİBİ BİR KARAR  vermiştir? Bu kararı her ne olursa olsun açıklama zorunluluğu vardır… Türkiye’de  uygulanmaya konulan bir yasa ile İMAR BARIŞI, yürürlüğe girmiştir. Ancak bu uygulamanın  KRİTERLERİ  vardır… Yani Barışla el sıkışmanın kriterleri… 

Edremit Belediyesi, Edremit Organize  Sanayi sitesi arkasındaki bu işletmenin İMAR Barışına GİRİP GİRMEDİĞİNİ  ve bu onaylanmamış   inşaata, Bakanlık kararı sonrası  bugün itibariyle ne gibi bir işlem yapacağı merakla beklenmekte… Bürokrasi, engelli at yarışı gibi atlaya atlaya bugüne geldi. Şimdi Edremit Belediyesi’nin son handikapı nasıl atlayacağı bir örnek olarak sergilemesi gerekmekte. Ya herru ya merru derler ya…

Sormak suç değildir. Biz soruyoruz. Yanıtı Belediye’de…

********

İSTANBUL B.Ş. BELEDİYE,  yönetiminin tasarruf paketi harekete geçince yer yerinden oynadı. Belediye meclisindeki AKP’li üyelerin telaşları, hakaretleri, bu paketi çöpe atma çabaları gerçekten ne medeni ülkelere, ne de İSLAMA  uymuyor. ILIMLI  İSLAM  falan diye ortaya çıkanlar, önce İSLAMDA  israfın haram olduğunu bilmeleri gerekmiyor mu?  AKP  genel Başkanı da,  belediye kasasından çıkan paraların KIZ ÇOCUKLARININ  yurt harcamalarında kullanıldığını ileri sürerek savunma yapmakta.

Biti kanlanan cemaat, tarikat ve bazı vakıfların büyük paralarla nasıl hastane, Üniversite sahibi olduğunun kaynaklarını açıklanması gerekmiyor mu? Menzil TARİKATI, hem Üniversiteye, hem hastaneye nasıl sahip oldu?  Önümüzde bir FETÖ  belası hala dururken, bir yenisinin bitini, kanını kanlandırmaya nasıl tahammül eder bu ülke? Cemaat ve tarikatlar büyük paralarla nasıl oynaşıyorlar?

09 EYLÜL 2019 Pazartesi günü Sözcü  Gazetesinin aydın İSLAM  yazarı AYŞE SUCU  bakın nasıl bir yazıyı kaleme almış. Okumamış olabilirsiniz, aktarayım.

RAYDAN ÇIKAN KİM? Sorun dindarlık değil. Mesele İNSANDIR. Kalite nitelik sorunudur. İnsan gibi insan olamama sorunudur. Müslüman zihin önceliği, şekle şemale, ötekinin inancına değil de bu noktaya vermesi olsaydı saygın bir dindarlık ortaya çıkardı. BADECE ŞEYHLER ! Kur’an kurslarındaki çocuk istismarları İSMAİL   SAYMAZ’IN  kitabındaki, sır odaları, yaşadıkları sapkınlıklar, müritleriyle cinsel ve ekonomik ilişkileri tüm dönen dolapları şeytana pabucunu ters giydirecek cinsten. Yeni AKİT yazarı “İNSANLAR BİZE BAKIP MÜSLÜMANLIKTAN SOĞUYORLAR” sözü net bir örnektir.

Evet,   aydın Müslümanların görüşleri böyle tam da bizim yıllardır yazdıklarımızın dile getirilmesi. Bu tür eleştirileri bile korka korka yazan bizler, ne yazık ki Yeni Akit Yazarının değindiği gibi, özellikle gençlerimizi dinden uzaklaştırmakta ve deistliğe itmektedir. Bilerek bu cemaat ve tarikatlara bazı din kisvesi altındaki dernek ve  de Vakıflara para akıtmak dinimize ihanet etmektir.

FIKIH DERNEĞİ  bunu en küçük bir örnektir. Kaç yıldır faaliyette olan bu dernek, Yatılı Kur’an kursu adı altında erkek çocuklara tecavüz edilmekte ve bu dernek yöneticileri ve suçluları hakkında henüz en ufak bir hukuki müeyyide ortaya konmadı…

********

BEN GERİ KAFALI DEĞİLİM AMMA !! Ben  tv’lerde, gazetelerde çarşaf çarşaf PET reklamlarına karşıyım. Bir takım markalar var. Ve bunları kullanan REGL  GÜNLERİNDE KULLANDIKLARI  ve tee eskilerin TINGIRTI bezi şeklinde adlandırdıkları kan tutma bezi. Bu  PETLERİ  çarşaf çarşaf reklamının yapılması bana ters düşüyor. Geçtiğimiz gün bayan VOLEYBOL TAKIMINI reklam artisti gibi tam sayfa tüm gazetelere veren  firmayı kınıyorum. Bu voleybolcular MİLLİ TAKIM  oyuncuları… Üç, beş kuruş sponsorlukla gencecik  kızlarımızı PET reklam yıldızı gibi kullanmak bana ters düştü, düşüyor.

*******

KABİNE… Yani Hükümet… Sn. Erdoğan kabinede koltuk sahibi olan bazı Bakanları değiştirmek için aşırı bir mesai harcadığı  göz ardı edilemez… Kabinede sürpriz değişiklikler olacak. Ama önümüzdeki günlerde  MYK’dan böyle bir değişiklik çıkmaz. Ancak  2 ya da 3 ay sonra bu gerçekleşecektir. Bugün yapmak haklı olarak  Sn. Erdoğan’a ters düşmekte. Hata yapan öğrenciye hemen tek ayakta dur şeklinde verilen bir cezaya benzetmek ya da birileri istiyor diye değişikliğe gidilmesi elbette  onun açısından doğru olmaz. Ancak bizim gördüğümüz kadarıyla, İÇİŞLERİ/Tarım  Bakanlıkları kesin değişecek gibi görünmekte. Bir de bir sürpriz olarak ki bu gerçekten  büyük bir sürpriz olur, şayet İKNA  edilebilirse  İngiltere’den 10 yıl sonra dönen, TURHAN ÇÖMEZ’in  Sağlık  Bakanlığı’na  atanabileceğini ben umuyorum…

KABİNE’de, iki ya da üç ay sonra BUNLARA EK SÜRPRİZLER kaçınılmaz olmuştur…

Bugünkü, yönetim sisteminde Bakanların da vekiller gibi aman aman bir yetkileri olmadığını biliyoruz. Amma  velakin bazı Bakan koltuğunda oturanların, “AĞIZLARINDAN ÇIKANI KULAKLARI  DUYACAK” lardan olması gerektiğini kör cahiller bile bilmekteler. Böyle söylemler  yönetime zarar vermekte… Sn. Erdoğan bunu çok iyi saptıyor ve o çizgide değişikliklere gideceğini  umuyorum.

*******

CHP… Evet 6 ok bünyesinde  bazı çarpık, çurpuklukları olduğu aşikar… 40 yılını CHP’ye adamış isimlerin bile  İHRAÇ  edildiği günleri yaşayan CHP  nereye koşuyor? Nereye koştuğunu biliyor mu, bilemem.

Edremit’te bile, 40‘a yakın köklü CHP’liler ihraç edildi. Neden ihraç?  Abuk sabuk bir uygulama.

Kaç kez  yazdım. Yerel seçim öncesi 6/7 aday adayı Belediye Başkanlık yarışına girdi.

Kimi üye, Ahmet dedi, kimi üye Veli. Ne var bunda?  Son kararı genel merkez vereceğine göre size ne oluyor?  İşte bu yüzden vay efendim SEN KAMİL(in arkasında durdun  AL SANA KIRMIZI KARTI.

Tut  şeyinden vur duvara… Yahu bu ihraç edilenler  bir başka parti adayının arkasında dursalar da bizde sizin yanınızda olurduk. Bütün suç bu!

CHP’li belediyede  yönetimdeyken AKP’ye çalışan kankalar, Seçim sonrası  bi tarihte AKP’den Belediye Meclisine girmedi mi? Girdi… Bugün  Edremit Belediyesi yönetimini ele geçirdikten sonra tekrar, AKP’den istifa eden şahıs bugün kollarının arasında değil mi?  Yine aynı  kişinin kankası AKP’den, BASKİ  Edremit MÜDÜRÜ olmadı mı? Bugün nerede? Edremit Belediyesi BAŞKAN yardımcısı!

Bu ne perhiz bu ne lahana. Bunları genel merkez bilmiyor mu? Bilmiyorsa onların da o koltukta oturmaları CHP’ye zarar verir, İHRAÇLARI  kaçınılmazdır… CHP, nereye koşuyor?

********

ARINÇ… Kaftancıoğlu’na verilen cezaya ters baktı. Yani Kaftancıoğlu’na haksızlık yapıldığını söyledi ve  o cezayı veren hakime yönelik “bugüne kadar neredeydin?” dedi. Ben  özetini yazıyorum. Hak, hukuk, adalet  sloganını destekleyen bir açıklamaydı… Sn. Erdoğan‘dan nasıl bir tepki gelecek şimdi kamuoyu onu merak ediyor.

********

KULAĞINIZDA KÜPE OLSUN

Çalıyor ama çalışıyor.

Halk sözü

………………………………

DÜŞÜNCENİN BİTTİĞİ YER

“HUKUK FAKÜLTESİ 5 YILA ÇIKMIYOR”

By: Adalet Bakanı

Bizden not: Avukat enflasyonu var ülkede, faizi indirmeye

çalışıyorken, hukuk okulunu 5 yıla çıkarmanın anlamı ne !!!!

……………………………………………

ÇÜŞ

Emre Belezoğlu aracıyla adama çarptı öldürdü. Namaza yetişiyordum dedi, serbest kaldı. Namaz da kazaya uğradı. Sonra kılar canımın içi.

………………………………….

BÜYÜTEÇ

Edremit Belediyesi’nde spordan sorumlu Başkan Yardımcısı var olduğu söylenmişti. Sahi o arkadaş

Şimdi ne yapıyor?

 

188 kez okundu
Yazarın Diğer Yazıları