Uğur TARIMAN
26 Mart 2020 Perşembe
Tarih : 2020.03.26  09:20:52

 

ED-BEL A.Ş.

Ücretsiz izne çıkarılma olayına dair haber Edremit’e yayılmıştı. Mustafa Salı isimli çalışan “Yanlış anlaşıldık, işimizin başındayız” şeklinde açıklama yapmış.

Diyor ki; “Görev yaptığımız otelimizden Korona yüzünden ücretsiz izne çıkarıldığımızı düşündük, işimizin başındayız”. Yani bir çıkarılma sözü mevcut böyle düşünmenize sebep olan nedir?  Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Söylenti oldu ki sizler bu girişimi var saydınız.

 

 

MEHMET H.SEMERCÄ°

ETO, Meclis Başkanı… Salı günü beni hem kızgın hem çok üzüntülü bir sesle arayan çok sevdiğim ve takdir ettiğim  Ä°nşaat müteahhidi dostum  “beton atmamız yasaklandı, bu uygulama sadece Balıkesir’deymiş, bir yerlere ulaşmanı istiyorum. Bizim sektörde çalışan işçiler yevmiye ile karınlarını doyuruyorlar ben finanse ederim ama zor durumda olan meslektaşlarımız var elbette” dedi.

Milletvekili Ensar Aytekin’i aradım ve konuyu anlattım. Yarım saat sonra döndü. Çevre bakanlığının  böyle bir kararı yok  bu tür kararlar VALÄ°LÄ°K  uhdesine verilmiş dedi. Sayın Semerci’yi aradım. “Hemen ilgileniyorum bizim üyelerimiz olan Edremit temel direği olan müteahhitlerimizi  yalnız bırakmayız” dedi. 10-15 dakika sonra aradı “BTO Başkanı KULA‘yı aradım, böyle bir karar vardı ama geri dönüş oldu şu anda böyle bir yasak yokmuş” dedi. Beni arayan müteahhit dostumun  numarası verdim bizzat kendisi bilgilendirdi. İşte bir ODA  yönetimi böyle olmalı. Teşekkürler SEMERCÄ°… Örnek bir davranışla  ODA’lara örnek oldunuz. Ä°nşallah onlarda bu yolda yürürler.

**

EŞKÄ°YA DÜNYAYA HÜKÜMDAR OLMAZ

Bir dizinin adı… Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz ama bir nokta büyüklüğündeki  VÄ°RÜS, HÜKÜMDAR NASIL OLUNUR GÖSTERDÄ°…

**

YAŞ   65

7 milyon 550 bin 65 ve üstü yaş gurubu varmış. 65 ve üzerinde 850 bin kişi istihdamda. 65 yaş üzerinde 142 bin ücretli çalışan varmış. 65  ve üzeri 10 bin kişi İŞKUR’da iş aramak için kayıtlıymış. Eee bu durum çerçevesinde 65 ve üzeri insanlar çaresiz. Sanki bu gurup, ÖTENAZÄ°YE  terk edilmiş durumdalar…

**

SEKSOKORANA

Fazla hasar vermeden atlatırsak,TÜÄ°K  acaba nüfus artışına el atıp kesin  yüzdeyi ilan edebilecek mi? Karantina marantina derken nüfus patlaması olacak gibi. 65 ve üzerini terk eden zihniyet bunların yerine yeni genç nesiller koyacak gibime geliyor.

**

Ä°NANANLAR VE Ä°NANMAYANLAR

Ahmet Hakan bildiğiniz gibi hem Ä°MAM HATÄ°PLÄ° HEM  AKP’nin kankası. Ä°KÄ°  gün önce köşe yazısında “bırakın yahu inananlar için dua edilsin” diye bir cümle kurdu.

Ä°mam hatipli ama toplumu inanlar ve inanmayanlar diye ikiye ayırıyor. Kendi nasıl inananlar sınıfında mı… Ä°NANAN DA ALLAH’IN KULU Ä°NANMAYAN  da… Öyle değil mi?

                                                                                          **

MENDERES’Ä°N Ä°DAMI

Devletin MÄ°LLÄ° EĞİTÄ°M BAKANI, okullarda uzaktan kumanda ile yapılmaya başlanan eğitim çerçevesinde !!  Bir animasyonla Menderes’in kaleminin kırılması ve boynuna ipin geçirilmesini gösteren film yayınlanıyor  ve haberim yok diyor ve ekliyor “bu bir hukuksal konu, süreci bekliyoruz” diyor. Yahu hangi hukuksal hangi süreç. Bu ülkenin  Milli Eğitim Bakanı değil misin, bu  yayını yapan ve çizenleri çağırır ve güle güle dersin… Kimlerin bir telefonla kapının önüne konduğunu bilmeyecek kadar salak değiliz. Süreç sizin o koltukta oturmanızdır… Çok umutluyduk zat-alinizden ama…..!!

**

FAHİŞ KAR VE FAHİŞE

Fahiş  para ile para kazananın para ile fuhuş yapandan farkı yoktur. Madem para karşılığı fuhuş yapanları toplayıp karakola götürüyorsun, fahiş para kazanan sözde ticaret erbabına neden “merhaba kanka nasılsın” diyemiyorsun, tut kulağından al.

**

SENDÄ°KA

Bu STK’ların başkanları çoğunlukla tabiri caiz ise marabalıktan gelme  çalışanlardır.  Yıllar önce Ä°ZMÄ°R BALÇOVA’daki, ÖZEL Ä°DAREYE  ait termal otelde işim icabı birkaç gün kalmıştım. Cafesinde otururken  üç MERSO  geldi. Hepsi siyah. Öndeki aracın kapısını arkadaki araçtan inen koruma sanki Cumhurbaşkanının  araç kapısını açanlar gibi fırlayıp açtı. Araçtan  Başkan, hanımı ve iki çocuğu indiler. Ä°KÄ°NCÄ° ARABADAN  valizler indi. Üçüncü araçtan hizmetkar ve iki koruma…

Garson sordum “hayrola kim bunlar diye”  TÜRK-İŞ başkanı abi dedi…

Binlerce işçinin maaşından kesilen kesintilerle yaşanan saltanat. Ve bu başkan otobüs şoförlüğünden gelme. Mesleği küçümsediğimden değil ama nereden geldiğini bilmeyen kişilik.

Yıllar geçti bugün değişen bir şey yok. Şimdi sendikaların çoğu (tenzih ettiğim ya iki ya üç) sendika var. Aynı terane devam ediyor. Sarı sendika denilen  iktidar yanlısı. Kimileri ikili oynuyor. Olan işçilere oluyor. Halbuki  sendika üyelerinin hak ve hukuklarını korumak onlara gelebilecek en ufak zararın önüne geçmek. Dünya da sendikacılık budur ve dünyada sendika DEMOKRASÄ°NÄ°N OLMAZSA OLMAZIDIR…

**

DÜŞÜNCENÄ°N BÄ°TTİĞİ YER

“65 VE ÜZERÄ° SOKAĞA ÇIKAMAZ”

By: Devletlüm

Bizden not: Türkiye’de kaç köşe yazarı kaç TV’ci var. Yaşları kaçtır? Sağlık sorunları olmayanlara Ä°ZÄ°N KAĞIDI  ver o zaman. Gazeteci nereden baksan kabul etsen de etmesen de kamu

hizmeti yapmakta… Madem bizi kamucu kabul etmiyorsun o zaman neden TURKUAZ  kartı devlet veriyor? Bırak Cemiyetleri versin.

………………………………………

ÇÜŞ

KORONA YAZ  tatiline çıkacak mı? Peki be kardeşim ya yaz tatilinden geri dönerse !!

………………………………….

BÜYÜTEÇ

Akçay’da yaşayan 65 ve üzeri insanların kıymetini bilin. Bakın sokaklar bomboş. SABUNLUK  dediğiniz bu yaş gurubu esnafa en çok para kazandıran gruptur. Baş tacı yapın. Bi daha söylemem haaa!

…………………………………………

KULAĞINIZDA KÜPE OLSUN

EL, elden üstündür

ATASÖZÜ

 

186 kez okundu
Yazarın Diğer Yazıları