GELECEĞİMİZ BENGİYLE ŞEKİLLENİYOR
Tarih : 2017.11.01  08:34:48
BENGİ projesi kapsamında Edremit’te eğitimin niteliğinin artırılarak daha üst seviyelere ulaşması yolunda çalışmalarını sürdüren Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı düzenli bir şekilde ilçede bulunan okulları ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle buluşuyor. BENGİ projesi kapsamında koordinatörlüğünü yürüttüğü okul olan Dokuz Eylül Ortaokulunu ziyaret eden Kaymakam Sırmalı öğrencileriyle bir araya gelerek kitap okuma saatine katıldı.

Kitap okuma etkinliğinin akabinde öğrencilerle tek tek tanışarak sohbet eden, hayallerini ve hedeflerini soran Kaymakam Sırmalı, kitap okuma alışkanlığının önemine vurgu yaptı. Düşünme, algılama ve problem çözme yeteneğinin gelişiminde kitapların önemli bir rol üstlendiğini belirten Kaymakam Sırmalı kitap okumanın küçük yaşlarda kazanılması gereken bir alışkanlık olduğunu ve bu alışkanlığın geleceğin şekillenmesinde önemli bir adım olduğunu söyledi.
Öğrencilerle sohbetin ardından öğretmenler odasında okul müdürü ve öğretmenlerle bir araya gelen Kaymakam Sırmalı; toplumun şekillenmesinde rol oynayan eğitim kurumlarının bir bütünlük ve beraberlik içinde geleceğe yönelik öğrenci yetiştirebilmeleri, öğrencilerin ve toplumun beklentileri doğrultusunda eğitim vermeleri ile mümkün olacağını dile getiren Kaymakam Sırmalı BENGİ projesinin Edremit'te tüm okullar ve kurumların desteğiyle başarıya ulaştığını söyledi. İlçede eğitim ve öğretimin kalitesinin artırılması kapsamında öğrencilerin akademik başarılarının yanı sıra bedensel, zihinsel ve ruhsal gelişimlerinin de desteklendiği örnek çalışmaların yapıldığı belirten Kaymakam Sırmalı BENGİ projesinde yer alarak destekleriyle projeyi başarıya ulaştıran idareci ve öğretmenlere teşekkür etti. Okul ziyaretinde Kaymakam Ali Sırmalı'ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç eşlik etti.

1080 kez okundu
Diğer Yerel Haberler Haberleri